Łukasz Koleśnik

Wiadomości z powiatu krośnieńskiego

Zajrzyj do remizy w Połęcku na warsztaty z pierwszej pomocy. Fot. Polskapress Zajrzyj do remizy w Połęcku na warsztaty z pierwszej pomocy.
Łukasz Koleśnik

Przyjdź na warsztaty udzielania pierwszej pomocy do remizy w Połęcku.

W czwartek, 10 grudnia o godz. 18.30 w remizie w Połęcku kolejne warsztaty, dotyczące pierwszej pomocy.

W zespole szkół w Chlebowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy na temat AIDS i Uzależnień. Wzięli w nim udział uczniowie z gimnazjum w Grabicach, Bytnicy, Maszewie, Dąbiu, Krosnie Odrz., Wężyskach, Gubinie i Chlebowie. Pytania przygotowała Mariola Gawłowska. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu.

Dwie grupy wokalne seniorów - Gubińskie Łużyczanki oraz Seniorenchor Volkssolitarität e.V. Guben Spree-Neiße e. V. Guben współpracują ze sobą od wielu lat. Biorą udział w polsko-niemieckich projektach kulturalnych, których organizatorem jest Gubiński Dom Kultury. Wcześniej Seniorenchor współpracował z gubińskim Chórem Seniora.
W najbliższy piątek oba zespoły spotkają się w ratuszu. Będą świętować 20-lecie współpracy kulturalnej i artystycznej. Ale przede wszystkim zaprezentują się w programie adwentowym. Zaśpiewają w języku polskim oraz niemieckim popularne kolędy i pastorałki.
Obecnie dwie grupy prowadzi znana animatorka kultury, emerytowana nauczycielka wychowania muzycznego - Danuta Kaczmarek.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.