Ważne decyzje podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Ważne decyzje podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy

Sławomir Bobbe

Podwyżka pensji w edukacji, plan zagospodarowania przestrzennego „Babia Wieś - Brda - Toruńska” oraz wniosek o utworzenie w Bydgoszczy Muzeum Powstania Wielkopolskiego - między innymi te tematy poruszano na środowej sesji RM Bydgoszczy. Temperaturę podgrzała propozycja, by rada przyjęła stanowisko w sprawie likwidacji urzędów wojewódzkich.

Będą podwyżki w szkołach od 1 stycznia (jeśli radni przyjmą projekt budżetu) - zapowiedział wczoraj prezydent Rafał Bruski. Dostaną je zarówno pracownicy obsługi i nauczyciele (co wynika z reformy edukacji).

- Liczyliśmy na 13 mln zł subwencji oświatowej, ale wstępnie dowiadujemy się, że będzie to 5,7 mln zł, choć mamy nadzieję, że się to zmieni - mówiła Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent miasta. - Skutki podwyżek to dla miasta duże obciążenie - 11 mln zł plus koszty organizacyjne reformy wynikające ze zwiększenia liczby etatów.

Radni przyjęli również uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Babia Wieś - Brda - Toruńska”.

To plan, który podlegał szerokim konsultacjom, w których mieszkańcy zgłosili dużo - czasem sprzecznych ze sobą - propozycji. Radni je odrzucili, ale plan przyjęto, co oznacza możliwość poszerzenia ulicy Toruńskiej w przyszłości i zablokowania budowy wysokich budynków na Babiej Wsi (dotychczasowe wysokościowce powstawały na podstawie decyzji o warunkach zabudowy, przez co miasto nie miało możliwości ich zablokowania).

Przeczytaj więcej o środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.