Paweł Kaniak

Wakacje w Bydgoszczy. Co młodzież robi w mieście?

Piknik na Wyspie Młyńskiej - super sprawa. Na zdjęciu Maria, Julia, Agata, Kaja i Zuzanna Fot. Dariusz Bloch Piknik na Wyspie Młyńskiej - super sprawa. Na zdjęciu Maria, Julia, Agata, Kaja i Zuzanna
Paweł Kaniak

Dziś koniec roku szkolnego. Zapytaliśmy młodych ludzi, co warto robić w Bydgoszczy podczas letniego wypoczynku. Czy miasto zapewnia odpowiednio dużo rozrywki dzieciom i młodzieży? Młodzi korzystają z przygotowanej oferty czy mają raczej własne pomysły?

Przed uczniami ponad 2 miesiące wakacyjnej laby. Młodzi bydgoszczanie chętnie skorzystają z atrakcji organizowanych przez miasto i różne instytucje, a w razie braku ciekawej propozycji, sami zapełnią sobie czas. Zapytaliśmy o ich plany i co polecają rówieśnikom.

Piknik na Wyspie Młyńskiej, warsztaty w bibliotece, basen w szkole

16-letnia Julia z Bielaw lubi spędzać czas na świeżym powietrzu z koleżankami: Zuzanną, Agatą, Marią i Kają. Rolki, rower czy piknik na Różopolu w Myślęcinku lub na Wyspie Młyńskiej to dla nich świetny sposób na wakacyjną nudę. Wczoraj, mimo pogarszającej się nieco pogody, zorganizowały sobie spotkanie na trawie z przekąskami i grami.

- W tym roku na pewno pójdziemy też na Bydgoskie Dni Popkultury, które 30 czerwca i 1 lipca organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Warsztaty związane z komiksami, grami, filmami i kulturą azjatycką mogą być bardzo fajne - mówi Julia. - W innych miastach często są takie imprezy. W Bydgoszczy to pierwsze wydarzenie tego typu na tak dużą skalę, jestem bardzo ciekawa.

Julia poleca też wakacyjne zwiedzanie wystaw w Galerii Miejskiej bwa albo wizyty na przyszkolnych basenach. - Plusem dla dzieci i młodzieży jest to, że z legitymacją szkolną można korzystać z tych atrakcji za darmo - cieszy się nastolatka i dodaje, że miło można również posiedzieć na Targu Towarzyskim na Placu Teatralnym. Funkcjonuje tam mundialowa strefa kibica z plażą i leżakami. Bydgoska młodzież chętnie spotyka się także w kawiarniach na terenie miasta.

Rower wodny na Brdzie, papugarnia i Myślęcinek

Wiktoria z Wyżyn, tegoroczna maturzystka, zachwala rower wodny na Brdzie. - Pływając, podziwiamy Bydgoszcz z innej perspektywy - mówi. - Warto odwiedzić papugarnię i doświadczyć ciekawego spotkania z wielkimi ptaszyskami. Interesujące jest ZOO i ogród botaniczny w Myślęcinku, można spacerować tam całymi dniami. Fajną sprawą jest paintball, można sprawdzić swój spryt, refleks i świetnie się bawić - dodaje Wiktoria.

Rozmawialiśmy też z braćmi z Osowej Góry, 14-letnim Mikołajem i 9-letnim Miłoszem. Obaj lubią pojechać do lasu na rowerowe przejażdżki, często wybierają trasę do Wojnowa. Młodszy chętnie bawi się na placach zabaw, a starszy lubi spotykać się z kolegami na Starym Rynku. Polecają też bydgoskie lodziarnie.

Więcej koncertów i cyrk w Bydgoszczy

- W Bydgoszczy dużo się dzieje, ale powinno to być lepiej nagłaśniane. Często nie wiemy, że coś jest organizowane. Dowiadujemy się w ostatniej chwili i trudno coś zaplanować - mówi Julia. Ona i jej koleżanki chciałyby, żeby częściej odbywały się spotkania z lokalnymi pisarzami, aktorami czy fotografami. Marzy im się też więcej koncertów rockowych, bo za dużo jest muzyki dyskotekowej. - Przydałyby się także koncerty dla młodzieży w filharmonii - dodaje Julia.

Tutaj nie mamy dla dziewczyn dobrych wiadomości. Latem nie będzie tam repertuaru dla młodzieży. Ale w wakacyjne piątki mogą wybrać się na Rzekę Muzyki Młodych w amfiteatrze przy Operze Nova (27.07 zespół Bovska, 20.08 Buslav, 31.08 Krzysztof Zalewski).

- A ja chciałbym w wakacje pójść do cyrku, dawno go u nas nie było - stwierdza Mikołaj.

Paweł Kaniak

Moją przygodę z dziennikarstwem zacząłem na stażu w „Trybunie Śląskiej" w Katowicach, później pisałem dla miesięcznika „Gospodarka Śląska”. Od 2010 roku pracuję w Bydgoszczy – po krótkiej przygodzie z magazynem sportowym „Sport Plus” rozpocząłem pracę w redakcji „Expressu Bydgoskiego”. Początkowo w dziale dodatków lokalnych, później w redakcji online, a obecnie jestem dziennikarzem działu miejskiego w Bydgoszczy. Piszę o codziennym życiu miasta, podejmuję interwencje związane z problemami mieszkańców zajmuję się m.in. tematami społecznymi, politycznymi, edukacyjnymi, miejskimi inwestycjami, obserwując wydarzenia w kraju opisuję je lokalnie – po bydgosku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.