W USA hula „Irma”, w Polsce LOTTO-Bydgostia

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Marek Fabiszewski

W USA hula „Irma”, w Polsce LOTTO-Bydgostia

Marek Fabiszewski

Termin wioślarskich mistrzostw świata: 24 września - 1 października. Miejsce: Sarasota w USA, w zachodniej części Florydy. Ale wszyscy zamiast o rywalizacji i walce o medale długo mówili tylko o huraganie „Irma”.

Biało-czerwoni reprezentacyjne nominacje otrzymali w Centralnym Ośrodku Sportów - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Byli wśród nich wioślarze RTW LOTTO-Bydgostii, Zawiszy Bydgoszcz, BTW Bydgoszcz i Gopła Kruszwica.

W Wałczu był też Zygfryd Żurawski, prezes LOTTO Bydgostii.

- Trudno policzyć ile razy uczestniczyłem w takiej uroczystości. Na pewno kilkadziesiąt razy, licząc wręczanie nominacji we wszystkich kategoriach wiekowych. Takie spotkania integrują środowisko a PZTW docenia wysiłek sportowców i trenerów - przyznał prezes Żurawski. - Na pewno mamy kilka szans na awans do finałów A.

W Wałczu nie dominował jednak temat rywalizacji o medale, a temat huraganu „Irma” który zaatakował wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Była obawa, że czempionat w USA zostanie odwołany.

Jednak już we wtorek Bogdan Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, miał już bardziej optymistyczne wieści.

- Mistrzostwa świata nie zostały odwołane, odbędą się w planowanym terminie. Według informacji jakie dostaliśmy, zniszczenia w Sarasocie nie są aż tak znaczne, by nie mogły się odbyć zawody. Gospodarze uważają, że się z nimi uporają do czasu przybycia ekip - dodał dyrektor sportowy PZTW.

Kiedy biało-czerwoni odlecą do Sarasoty?

- Pierwotnie zakładaliśmy, że ruszamy do Stanów wszyscy razem 10 września. Jednak z uwagi na huragan odloty zostały anulowane. Mamy już od przewoźnika potwierdzenie nowych terminów: pierwsza grupa odleci do Orlando w sobotę, druga w niedzielę. W tej sytuacji rezygnujemy z planowanego wcześniej dziewięciodniowego zgrupowania na wschodnim wybrzeżu Florydy. Jedziemy od razu na zachodnie wybrzeże, do Sarasoty - tam, gdzie są regaty - powiedział PAP Bogdan Gryczuk.

Bydgoszczanie i zawodnicy z regionu na MŚ w Sarasocie (USA)

Kobiety:


Mężczyźni:

Decyzje co do składu ósemki i dwójki bez sternika sztab szkoleniowy PZTW miał podjąć krótko przed wyprawą do Sarasoty.

Na mistrzostwach Polski w sprincie, które odbyły się w Płocku, wioślarze i wioślarki LOTTO-Bydgostii wywalczyli 10 medali, w tym 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe.

Tytuły mistrzów Polski dla Łukasza Zuba w jedynce kategorii lekkiej oraz Dariusza Paczkowskiego i Radosława Krzewińskiego w dwójce podwójnej. Ich trenerem jest Bartłomiej Pawełczak.

Czołówka drużynowa zawodów w Płocku:
1. LOTTO-Bydgostia - 252 pkt,
2. AZS AWF Warszawa - 230,
3. AZS UMK Toruń - 146, Płockie Towarzystwo Wioślarskie - 146 (…)
8. BKW Bydgoszcz - 16.

Do zakończenia rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2017 zostały jeszcze regaty długodystansowe, ale od miesiąca wiadomo, że tytuł ponownie przypadnie klubowi z ul. Żupy (25. z kolei i 29. w ogóle).

Tak wygląda tegoroczne podium:

  1. LOTTO-Bydgostia - 1539,75 pkt,
  2. AZS UMK Toruń - 680,05,
  3. AZS AWFiS Gdańsk - 583.
Marek Fabiszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.