Anna Moyseowicz

W Słubicach będzie można za darmo naładować samochód elektryczny

Auta z napędem elektrycznym będzie można ładować w Słubicach już od kwietnia. Punkt ładowania znajdzie się przed Urzędem Miejskim. Fot. Gmina Słubice Auta z napędem elektrycznym będzie można ładować w Słubicach już od kwietnia. Punkt ładowania znajdzie się przed Urzędem Miejskim.
Anna Moyseowicz

Auta z napędem elektrycznym będzie można ładować w Słubicach już od kwietnia. Punkt ładowania znajdzie się przed Urzędem Miejskim.

[cyt]Jest to pierwsza tego typu inwestycja w naszej gminie i ma ona pilotażowy charakter[/cyt] – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Na wiatach znajdzie się [b]45 paneli fotowoltaicznych[/b], co ma pozwolić na przesyłanie części zgromadzonej energii do budynku urzędu. Całkowity koszt inwestycji to 153 tysiące złotych. 

 

[cyt]Ponieważ stawiamy na nowoczesne technologie i dbałość o środowisko w przyszłości będziemy chcieli kontynuować ten projekt. Cel jest taki, żeby na całym parkingu przed Urzędem Miejskim wykonać konstrukcję zadaszonych miejsc postojowych z panelami fotowoltaicznymi, które pozwolą na montaż kolejnych ładowarek dla samochodów elektrycznych[/cyt] – dodaje burmistrz.

 

[i]Źródło: Gmina Słubice[/i]

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Moyseowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.