Wojciech Mąka

W przyszłym roku bydgoskie lotnisko ma zamiar odprawić 400 tysięcy pasażerów - o 70 tysięcy więcej niż w 2017 r.

PLB zapewnia, że liczba pasażerów w 2018 roku wzrośnie. Ma w tym pomóc, m.in., stale rozwijane połączenie do Frankfurtu oraz rejsy PLL LOT do Lwowa Fot. Tomasz Czzachorowski PLB zapewnia, że liczba pasażerów w 2018 roku wzrośnie. Ma w tym pomóc, m.in., stale rozwijane połączenie do Frankfurtu oraz rejsy PLL LOT do Lwowa i irlandzkiego Ryanair’a do Londynu Luton
Wojciech Mąka

Bydgoski Port Lotniczy w ostatnim podsumowaniu jako jedyne lotnisko w kraju ma spadek liczby pasażerów. Tymczasem inne porty zaczynają bić rekordy.

Cały rok zakończył się dla PLB spadkiem liczby odprawionych pasażerów o 1,8 procenta. To wynik 331 tys. podróżnych. Według ostatnich podsumowań działalności krajowego rynku, jesteśmy jedynym portem, któremu w sumie liczba pasażerów spadła, a wynik tych odprawionych daje nam na 15 lotnisk piąte miejsce w kraju..., ale od tyłu licząc.
W wzrastającej liczbie pasażerów biją nas nawet takie „ośrodki” jak Szymany, w których pasażerów przybyło o ponad 120 procent!

Słuszne czartery

Mimo to władze PLB zachowują optymizm. Artur Niedźwiecki, rzecznik portu, uspokaja: - Rok 2017 Port Lotniczy Bydgoszcz zakończył wyrównanym wynikiem. Ostatnie 2 miesiące minionego roku wyznaczyły trend, który będzie nam towarzyszył przez cały kolejny rok. Następne miesiące przyniosą rekordowe oferowanie na rejsy do Londynu. Od końca marca będzie to jedenaście lotów tygodniowo.

w dalszej części artykułu:

 • Dlaczego Port Lotniczy Bydgoszcz nie rozwija się tak dynamicznie jak inne lotniska w kraju?
 • Jak wygląda PLB na tle innych portów lotniczych?
 • Co wplanach rozwoju bydgoskiego lotniska?

 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.