W niedzielę w bydgoskiej hali Arena mecz charytatywny dla Lidki. Tego nie można przegapić!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Wencka
Małgorzata Pieczyńska

W niedzielę w bydgoskiej hali Arena mecz charytatywny dla Lidki. Tego nie można przegapić!

Małgorzata Pieczyńska

- Marzę o powrocie do zdrowia. Chce normalnie żyć - mówi pani Lidka, bydgoszczanka, która zachorowała na neuroboreliozę. To dla niej w niedzielę (19 stycznia) organizowany jest mecz charytatywny w hali Arena.

Pani Lidka ma 34 lata. Jest germanistką i mamą dwóch chłopców. Szansą dla niej może być leczenie w klinice Infusio we Frankfurcie. Niestety, jest bardzo kosztowne. - To wydatek około 100 tys. zł - mówi bydgoszczanka. - Moja przyjaciółka postanowiła, więc mi pomóc i nagłośniła sprawę. Odzew był niesamowity. Jestem naprawdę zaskoczona, że tyle ludzi dobrych serc chce mi pomóc. Bardzo za to dziękuję.

Światełko w tunelu

Pani Lidka została ukąszona przez kleszcza w dzieciństwie podczas wyprawy do lasu na jagody.

- Chorobę kojarzę właśnie z tym faktem - mówi bydgoszczanka. - Pierwsze kłopoty ze zdrowiem pojawiły się jednak po latach. W 2008 r. doznałam paraliżu całej prawej strony ciała. Na szczęście ustąpił. Myślę, że wtedy nie zdiagnozowano u mnie dobrze tej choroby. W październiku 2018 roku poczułam się źle. Pojawiły się np. bóle głowy sztywnienie karku, problemy z widzeniem, a nawet z mową. Do tego doszły np. mimowolne mrowienie twarzy, czy bóle kręgosłupa. Przez ponad rok wypróbowałam już chyba wszystkich metod walki z tą chorobą. Odwiedziłam wielu specjalistów w całym kraju.

Choć choroby nie widać na pierwszy rzut oka, to niestety, doprowadziła ona do wielu zmian w organizmie.

- Dotychczasowe działania to jedynie próby łagodzenia jej skutków. Jeżdżę chociażby do fizjoterapeuty do Krakowa - mówi pani Lidka. - Szansą dla mnie może być przeszczep komórek macierzystych w klinice Infusio we Frankfurcie. Infusio zmienia spojrzenie na boreliozę - opracowano tam program uwzględniający wiele aspektów leczenia choroby, stosując metody nieznane gdziekolwiek indziej. Klinika może pochwalić się wieloma przypadkami wyleczenia zaawansowanej postaci boreliozy i niemal całkowitego powrotu do zdrowia. Dlatego chcę spróbować. Niestety, leczenie jest drogie.

I tak oto w niedzielę pod hasłem „Gramy dla Lidki” w hali Arena przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy odbędzie się wyjątkowy mecz charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów oraz licytacji przedmiotów w trakcie tego spotkania zostanie przekazany na leczenie bydgoszczanki.

Mecz i licytacje

Mecz rozpocznie się o godz. 15. W składach obu drużyn pojawią się znane osoby, m.in., Wojciech Jurkiewicz - prezes BKS Visła Bydgoszcz, Zbigniew Leszczyński - właściciel firmy ZOOLeszcz, siatkarki KS Pałac Bydgoszcz: Monika Fedusio, Monika Jagła, Anna Stencel i Ewelina Żurowska oraz Marcin Jędrzejewski - żużlowiec, który większość swojej kariery spędził w Bydgoszczy.

Bilety na mecz można kupić tradycyjnie przez portal http://astoriabydgoszcz.ticketik.pl. - To wy wybieracie za ile złotych kupujecie wejściówkę, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Lidki - informują organizatorzy.

Podczas spotkania odbędą się też licytacje koszulek klubów KS Pałac Bydgoszcz, BKS VISŁA Bydgoszcz, Artego Bydgoszcz oraz Enea Astoria Bydgoszcz z podpisami całej drużyny. Do każdej koszulki organizatorzy planują „dołączyć” kolację z wybranym zawodnikiem lub zawodniczką, którego koszulka zostanie wylicytowana.

- Nigdy nie byłam sportsmenką, ale cieszę się, że bydgoscy sportowcy zagrają właśnie dla mnie - mówi pani Lidka. - To bardzo wiele dla mnie znaczy.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.