W muzeum przybliżyli postać Janickiego

Czytaj dalej
Fot. Stefan Czarnecki
Iwona Góralczyk

W muzeum przybliżyli postać Janickiego

Iwona Góralczyk

Z inicjatywy ŻTK, przy współpracy z MiPBP, MZP oraz SP w Januszkowie zorganizowano wystawę poświęconą Klemensowi Janickiemu.

Była ona elementem towarzyszącym XXIII Biegom Żnińskim. - Zgromadzono tu 5 bardzo interesujących obrazów, których autorem jest Tadeusz Małachowski. Zgromadzono również wszystkie wydawnictwa dotyczące poety, które znajdują się w Żninie, niektóre bardzo cenne i unikatowe. Dużej pomocy udzielili, dzieląc się swoimi zbiorami, Jadwiga Jelinek i Zbigniew Zwierzykowski - poinformował Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury.

Były też medale, ale najbardziej wzruszająca była ta część wystawy, którą prezentowała szkoła z Januszkowa. Wszyscy zachwycali się portretami z wizerunkiem Janickiego wykonanymi przez dzieci. Jako organizatorzy cieszyliśmy się, że wielkość i znaczenie Janickiego jest przekazywana w ten sposób następnym pokoleniom.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.