Marcin Darda

W funduszu nowy prezes, a odwołany zarząd na L4

W funduszu nowy prezes, a odwołany zarząd na L4
Marcin Darda

Na zwolnienie lekarskie poszedł były prezes funduszu ochrony środowiska i jego czterech zastępców. Wszyscy niemal jednocześnie...

Czy to możliwe, by w jednej firmie pięć osób, które jeszcze przed momentem nią zarządzały, niemal w jednej chwili zachorowało i jednocześnie poszło na zwolnienia lekarskie? Nie jest pewne, czy historia medycyny zna takie przypadki, ale tak właśnie stało się w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W funduszu nowy prezes, a odwołany zarząd na L4
Wojciecha Miedzianowskiego (PiS) powołano na stanowisko prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 22 września.

Na zwolnienia - 22 i 23 września - udał się cały zarząd instytucji, a choroby członków zarządu zbiegły się w czasie z oddaniem władzy nowemu prezesowi, którego powołano 22 września. Jest nim Wojciech Miedzianowski, jeszcze do niedawna radny PiS powiatu łowickiego. Poprzedni zarząd z kolei pochodzi z koalicyjnego rozdania PO i PSL w samorządzie województwa łódzkiego. Prezes Tomasz Łysek co prawda był bezpartyjny, ale czwórka jego zastępców to działacze partyjni. Wiceprezesi Andrzej Czapla i Wiesław Łukomski to członkowie PO, natomiast Cezary Dzierżek i Zbigniew Stasiak należą do PSL. Wszyscy członkowie byłego zarządu mieli wejść w trzymiesięczne okresy wypowiedzenia, a po ich upływie formalnie pożegnać się z firmą. Tyle tylko, że każdy z byłych członków zarządu udał się na zwolnienie lekarskie. Zdziwiony zwolnieniami jest mecenas Ryszard Marcinkowski, członek rady nadzorczej WFOŚiGW, wskazany przez wojewodę łódzkiego. W rozmowie z nami stwierdził, że 22 września na posiedzeniu rady nadzorczej sprawozdania składało czterech członków ówczesnego zarządu i... żaden z nich nie sprawiał wrażenia niezdolnego do pracy.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.