W Falubazie już po pierwszej mistrzowskiej rozgrywce

Czytaj dalej
Fot. Cezary Konarski
Cezary Konarski

W Falubazie już po pierwszej mistrzowskiej rozgrywce

Cezary Konarski

To wejście w struktury władz Falubazu Zielona Góra z pewnością przejdzie do historii klubu i zapamiętanie zostanie na długo. W zielonogórskim żużlu nadeszły nowe porządki. Adam Goliński - odważnie, zuchwale, można by rzec „kozacko” - doprowadził do zmiany układu sił między właścicielami klubu. Zaznaczyć jednak trzeba, że pewnie nie dokonałby tego, gdyby nie miał za sobą potężnego sponsora, który ostatnio na Falubaz grosza nie szczędzi.

Rozegrał to po mistrzowsku – to krótkie zdanie, powtarzane przez wielu biznesowych partnerów i kibiców Falubazu Zielona Góra usłyszymy, przeczytamy, pewnie jeszcze nie raz. Czego dotyczyła rozgrywka? Na początek wyjaśnijmy pokrótce od czego się zaczęła. Prawnik Adam Goliński, interesami związany z właścicielem Stelmetu i współwłaścicielem Falubazu - Stanisławem Bieńkowskim - w trakcie sezonu 2018 zastąpił na stanowisku prezesa klubu Zdzisława Tymczyszyna.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Cezary Konarski

O żużlu wiem trochę więcej niż o innych dyscyplinach sportu, ale w pracy zawodowej nie tylko speedway'em się zajmuję, bo choć województwo lubuskie jest mocno zakręcone w lewo, to nie brakuje tu wielu innych ciekawych atrakcji sportowych. Najczęściej można mnie spotkać na zawodach żużlowych, ale chętnie bywam też m.in. na meczach koszykówki, piłki nożnej, czy piłki ręcznej.


Bywam na żużlowych turniejach rangi mistrzostw świata, czy meczach piłkarskiej reprezentacji Polski, ale przede wszystkim interesuje mnie sport lokalny. I to nie zawsze ten przez duże „S”, bo chętnie zaglądam też na sportowe areny, którym daleko do świata profesjonalizmu. 


 Najwięcej moich tekstów oczywiście znajdziecie w zakładkach poświęconych żużlowi: 


Żużel w Gazecie Lubuskiej


 Zachęcam rzecz jasna do odwiedzania również innych sportowych rejonów naszego serwisu:  


Lubuski sport


Jestem zielonogórzaninem, w „Gazecie Lubuskiej" pracuję od 2018 roku, ale moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się 25 lat wcześniej. W 1993 roku w dzienniku „Gazeta Nowa” – tak, był w Zielonej Górze taki tytuł – ogłoszono konkurs, w którym do wygrania był staż w dziale sportowym. Już w szkole średniej marzyłem o takiej okazji. Jak dziś czytam swoją pracę konkursową, to z uśmiechem łapię się za głowę. Ale udało się, zostałem przyjęty. „Gazeta Nowa” niebawem przeistoczyła się w „Codzienny Express Zachodni”, a następnie zniknęła z rynku. Później współpracowałem z kilkoma redakcjami, nie tylko lokalnymi, aż wreszcie – w 1998 roku – na długie lata zakotwiczyłem w zielonogórskim oddziale „Gazety Wyborczej”.


O mnie


Jeśli czas pozwala, to z chęcią wybieram się w sportowe podróże. Meczowe wyprawy z przyjaciółmi to jest to, uwielbiamy wspólnie przeżywać emocje. Lubię też zagłębiać się w sportowe historie, cofać się w czasie, by poznać sport, który już dawno przeminął oraz losy byłych lokalnych idoli.  

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.