W Czewujewie z lewym tytoniem

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Iwona Góralczyk

W Czewujewie z lewym tytoniem

Iwona Góralczyk

Wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia, grożą mieszkańcom Lublina, którzy przewozili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Już stracili nielegalny towar, a niebawem usłyszą zarzuty z ustawy karno-skarbowej.

- Do zdarzenia doszło w Czewujewie - informuje Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

- Patrolujący drogę krajową nr 5 Wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia, grożą mieszkańcom Lublina, którzy przewozili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Już stracili nielegalny towar, a niebawem usłyszą zarzuty z ustawy karno-skarbowej. . Mundurowi sprawdzili stan techniczny auta, stan trzeźwości oraz uprawienia do jazdy kierowcy, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Lublina. Wszystko było w porządku do czasu, kiedy policjanci zajrzeli do bagażnika samochodu. Wtedy okazało się, że w środku znajdowała się krajanka tytoniowa w ilości prawie 60 kilogramów - dodaje rzecznik policji.

Towar ten nie posiadał polskich znaków akcyzy. W związku z tym 38-latek wraz z pasażerką - również lat 38 - zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy, a tytoń zabezpieczono. Po przesłuchaniu osoby te decyzją prokuratora zostały zwolnione. Teraz czeka ich proces w sądzie i odpowiedzialność karna w postaci wysokiej grzywny, a nawet trzech lat więzienia.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.