W Chełmnie chcą więcej sygnalizacji

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Monika Smól

W Chełmnie chcą więcej sygnalizacji

Monika Smól

- Czy w naszym mieście zostanie zainstalowane więcej sygnalizacji świetlnych? - pyta Czytelnik. Burmistrz Chełmna zapewnia, że zamierza się o to starać.

- Właśnie została uruchomiona sygnalizacja świetlna przy ulicy Polnej - informuje chełmnianin. - Burmistrz zapowiadał, że sygnalizacja pojawi się jeszcze między innymi przy Alei 3 Maja. Czy zostanie ona zainstalowana jeszcze w tym roku? A może poza tą planowane są lokalizacje pod kolejne „światła”?

Pierwszy w mieście twierdzi
, że w tym roku na pewno nie uda się zainstalować kolejnej sygnalizacji. Ale będzie działał w kierunku, aby móc je zainstalować w przyszłym roku.

- Zamontowana została właśnie sygnalizacja świetlna przy ulicy Polnej - mówi Mariusz Kędzierski. - To nowa inwestycja. Nie ze względu naszą opieszałość, ale sfinalizowanie jej trwało rok. Zrobienie dokumentacji trwa dwa miesiące, postawienie urządzenia - tydzień, ale dopracowanie umowy z energetyką - około rok. Pracowaliśmy nad tym właściwie od uchwalenia poprzedniego budżetu. Najdłużej trwają procedury dotyczące przyłączenia.

Na razie w Chełmnie funkcjonują dwie sygnalizacje świetlne. Nowa i ta przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Skłodowskiej.

- Teraz priorytetem będzie zainstalowanie „świateł” właśnie przy Alei 3 Maja - dodaje burmistrz. - Mam nadzieję, że uda się to zrobić w tej kadencji, a - z naszej strony - najlepiej już w przyszłym roku.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.