Małgorzata Pieczyńska

W bydgoskich szkołach zawodowych powstanie 28 nowoczesnych pracowni

Dobrze wyposażone pracownie to więcej niż połowa sukcesu edukacyjnego. Jednymi z lepszych może pochwalić się bydgoska samochodówka Fot. Archiwum / Dariusz Bloch Dobrze wyposażone pracownie to więcej niż połowa sukcesu edukacyjnego. Jednymi z lepszych może pochwalić się bydgoska samochodówka
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoszcz stawia na kształcenie zawodowe. Miasto właśnie otrzymało pieniądze unijne w kwocie ponad 8 mln zł, które trafią do 6 szkół. Dzięki tym pieniądzom do końca 2019 roku w bydgoskich szkołach zawodowych powstanie 28 nowoczesnych pracowni.

Wsparcie finansowe trafi tym razem do: Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, Zespołu Szkół Drzewnych, Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Gastronomicznych.

- To dofinansowanie na rozbudowę, modernizację oraz wyposażenie pracowni i warsztatów. Konkurs był przeprowadzony w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - poinformowała Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent Bydgoszczy, podczas konferencji w Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2. - To drugi etap projektu. W pierwszym, który właśnie się kończy, pozyskaliśmy 6,4 mln zł. Te pieniądze trafiły do pięciu szkół zawodowych, w tym także do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2. Pracownie mają poprawić i zwiększyć możliwości związane z kształceniem zawodowym w Bydgoszczy. Ważne jest, by pracodawcy mieli później odpowiednio wyszkolonych pracowników.

Ze wsparcia cieszą się szkoły. Ponad 2 mln zł trafi do ZS Gastronomicznych. - To cenne wsparcie - mówi Danuta Gaczkowska, dyrektorka szkoły. - Przeznaczymy je na przebudowę i modernizację warsztatów szkolnych, w tym remont magazynów, pomieszczeń produkcyjnych i sali restauracyjnej oraz wymianę np. instalacji gazowej i elektrycznej.

Co zostanie zrealizowane z unijnej dotacji w bydgoskich szkołach?

Przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.