Urzędy wznawiają bezpośrednią obsługę mieszkańców

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marta Mikołajska

Urzędy wznawiają bezpośrednią obsługę mieszkańców

Marta Mikołajska

Od poniedziałku Wydział Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy funkcjonuje na nowych zasadach. Jest szansa, że to rozwiązanie rozładuje potężne kolejki przed budynkiem przy ul. Grudziądzkiej. Gdzie jeszcze załatwimy sprawę bezpośrednio?

Na nowych zasadach odbywa się obsługa klientów Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych w Bydgoszczy. W budynku może przebywać jedna osoba na jedno stanowisko pracy. Obowiązuje zasada: jeden klient wychodzi, drugi wchodzi. Jak podkreśla Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy, zwiększenie limitu osób przebywających z budynku może rozładować spore kolejki, które tworzą się przed budynkiem przy ul. Grudziądzkiej. Przypomina też, iż sprawy, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem, warto załatwiać zdalnie.

Jeśli można, lepiej zadzwonić

- Choć stopniowo odmrażamy działanie urzędu, pamiętajmy, że epidemia trwa. Jeżeli przypadek nie jest nagły prosimy o kontakt telefoniczny lub elektroniczny – podkreśla Marta Stachowiak.

Sprawy, które w WUK można załatwić elektronicznie z podpisem kwalifikowanym lub poprzez platformę ePUAP, należy wysłać pocztą tradycyjną lub przekazać do skrzynki podawczej przy ul. Grudziądzkiej 9-15. Do spraw tych należą:

Uruchomione zostały filie Urzędu Miasta w Fordonie i w Zielonych Arkadach. Działanie wznowili też gońcy doręczający przesyłki z Urzędu Miasta – na razie dla dwóch wydziałów: Mienia i Geodezji oraz Wydziału Księgowości. W pozostałych przypadkach gońcy nadal dostarczają awizo do odbiorców.

Przed wizytą w urzędzie należy wcześniej umówić się telefonicznie na konkretną godzinę. Nie zmieniają się pozostałe tymczasowe zasady związane z funkcjonowaniem urzędu w czasie epidemii.

Biura podawcze, w których można złożyć wniosek, a w wyjątkowych sytuacjach załatwić sprawę od ręki znajdują się przy ul. Jezuickiej 1 (portiernia na parterze), ul. Grudziądzkiej (parter, budynek A), Wojska Polskiego 65 (parter) oraz Jezuickiej 4A (parter, przy dyżurce SM).

Każdy mieszkaniec składający pismo lub wniosek otrzyma formularz, na podstawie którego może wyrazić zgodę na doręczanie wszelkiej korespondencji związanej z przedmiotem sprawy w drodze elektronicznej.

Sprawę załatwimy w Urzędzie Wojewódzkim

Przypominamy także, iż od 11 maja bezpośrednią obsługę mieszkańców częściowo wznowił także Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Wizyty odbywają się z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Jak informował Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, luzowanie obostrzeń dotyczy przede wszystkim odbioru dokumentów paszportowych, kart pobytu dla cudzoziemca, a także uzupełniania braków formalnych do wniosków o wydanie zezwolenia na pobyt.

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.