Paweł Chwał

Ulice, place? W Tarnowie zdekomunizują drzewo!

Dąb od blisko 40 lat rośnie przy ul. Zakątnej. - Dekomunizacja to jedno, a drzewo zostawmy w spokoju! - mówi Radosław Pyrek Fot. Paweł Chwał Dąb od blisko 40 lat rośnie przy ul. Zakątnej. - Dekomunizacja to jedno, a drzewo zostawmy w spokoju! - mówi Radosław Pyrek
Paweł Chwał

W Tarnowie dekomunizacji poddane zostaną nie tylko ulice, ale również... drzewo. Na szczęście dąb XXXV-lecia PRL nie pójdzie pod topór.

Drzewo zostało zasadzone w 1980 roku po to, aby upamiętnić 35-lecie PRL. Przypomina o tym ustawiona przed nim kamienna tablica z wyrytym na niej napisem. Smaczku sprawie dodaje fakt, że rosnący na skwerze przy ul. Zakątnej (ok. 100 metrów od Rynku, w sąsiedztwie miejskich murów obronnych) dąb jest odmiany... czerwonej.

Czytaj więcej:

 • Kto zajmie się dekomunizacją dębu?
 • Jakie uczucia wśród mieszkańców Tarnowa wywołuje dekomunizacja?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.