Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych pojechali na staż na Sycylię. Nagrali tam spot

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych pojechali na staż na Sycylię. Nagrali tam spot

Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych, kształcący się w zawodzie technik fotografii i multimediów, pojechali na europejski staż na Sycylię. Owocem ich pobytu jest spot reklamujący uroki miasteczka Barcellona Pozzo di Gotto, który ma już 5 tys. wyświetleń.

Na Sycylii 18-osobowa grupa młodzieży wraz z nauczycielami kształcenia zawodowego Dorotą Andryanczyk i Krzysztofem Piaseckim, spędziła dwa tygodnie. Uczniowie aktywnie współpracowali tam z włoskimi specjalistami z branży fotograficznej. Mogli zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Przy okazji uczyli się, m.in., współpracy w zespole, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zobaczyli też jak pracuje się pod presją czasu.

Zobacz wideo:

- To było cenne doświadczenie - mówią zgodnie uczestnicy stażu. - Podczas przygotowania spotu poznaliśmy nowe techniki filmowania, dowiedzieliśmy się jak tworzy się scenariusz filmowy, selekcjonuje i montuje się materiał wideo. Ciekawa była też praca za pomocą programów graficznych przy obróbce prac fotograficznych. Mieliśmy możliwość wykonania fotografii reportażowej, portretowej, krajobrazowej i produktowej.

Młodzież podczas pobytu na Sycylii posługiwała się głównie językiem angielskim, ale... przed wyjazdem miała też lekcje włoskiego. Chodziło o to, by na co dzień umieć się porozumieć z lokalną społecznością.

- I to też było cenne, bo poznaliśmy nowe słownictwo i szlifowaliśmy język - mówi Sara, jedna z uczennic.

A jej koleżanka Karolina dodaje: - Poza tym poznaliśmy nowych inspirujących ludzi, którzy podpowiedzieli nam na co warto zwrócić uwagę podczas fotografowania.

Staż odbył się w ramach projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

- Młodzież opłacała jedynie ubezpieczenie. Wszyscy dostali też na wyjazd kieszonkowe - mówi Lucyna Brodziak, dyrektorka Zespołu Szkół Chemicznych. - Spot reklamujący uroki miasteczka Barcellona Pozzo di Gotto wypadł świetnie. Na YouTube ma już blisko 5 tys. wyświetleń. Nie zabrakło też wycieczek na Etnę i do parku Jalari. To nie był pierwszy taki wyjazd naszych uczniów. Od pięciu lat z uczestnictwa w stażach europejskich skorzystało już ponad 220 osób. Szkoła na realizację projektów zdobyła ponad 400 tys. euro dofinansowania. Główne kierunki staży to Hiszpania, Włochy i Niemcy. Teraz w ramach tej współpracy Włosi przyjadą do nas.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

55,00 110,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.