Uczniowie i rodzice przy SP nr 12 czekają na nową halę sportową. Prezydent będzie wnioskował o zwiększenie środków na jej budowę

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie i rodzice przy SP nr 12 czekają na nową halę sportową. Prezydent będzie wnioskował o zwiększenie środków na jej budowę

Małgorzata Pieczyńska

Rodzice uczniów szkoły integracyjnej przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy obawiają się unieważnienia przetargu na budowę hali sportowej. Wykonawcy, którzy odpowiedzieli na przetarg, zażądali więcej pieniędzy.

Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na budowę nowej hali sportowej przy SP nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Zgłosiło się dwóch wykonawców. To bydgoskie przedsiębiorstwa wielobranżowe PUBR i EBUD - Przemysłówka. Obie firmy przedstawiły jednak ceny ofert wyższe niż planował ratusz, który na sfinansowanie inwestycji chciał przeznaczyć 13 mln 315 tys. zł. Firmy natomiast wyceniły koszt prac odpowiednio na 18 mln 500 tys. zł i 19 mln 434 tys. zł. Obie oferty miałyby obejmować 7-letnią odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady i 5-letnią gwarancję.

Będzie wniosek na sesji

- Zdrowie i rozwój dzieci chyba są bezcenne - napisał do nas pan Maciej, jeden z rodziców. - Proszę o interwencję, by Rada Miasta dołożyła brakującą kwotę i nie unieważniono przetargu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.