Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Uczniowie bydgoskiej budowlanki realizują własny projekt społeczny "BUDujemy pomoc". Chcą wesprzeć dwie rodziny z Sośna i Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie bydgoskiej budowlanki realizują własny projekt społeczny "BUDujemy pomoc". Chcą wesprzeć dwie rodziny z Sośna i Bydgoszczy

Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy wystartowali z własnym projektem społecznym. Kluczowe znaczenie ma tu pomoc innym. Co z tego wyniknie? Samo dobro. Pomoc popłynie bowiem do potrzebujących rodzin z Sośna i Bydgoszczy.

- Młodzież po szkole często ma problem ze znalezieniem zatrudnienia, bo brakuje jej takich kompetencji jak np. umiejętność współdziałania w grupie, czy komunikatywność - mówi Anetta Kokoszewska, nauczycielka przedsiębiorczości i działalności gospodarczej w Zespole Szkół Budowlanych. - Dlatego w ramach ogólnopolskiego projektu „Zwolnieni z teorii”, uczniowie naszej szkoły realizują własne projekty społeczne. Mają one pomóc im zdobyć wspomniane kompetencje, co w przyszłości ułatwi im wejście na rynek pracy.

Zbiórki dla dwóch rodzin

Jednym z nich jest „BUDujemy pomoc”. Uczestniczy w nim 7 uczniów klasy II R technik renowacji i architektury wnętrz.

- Młodzież do wszystkiego dochodziła sama. Wymyśliła nazwę projektu, wyznaczyła sobie cel szczegółowy, podzieliła się zadaniami - podkreśla Anetta Kokoszewska, która koordynuje projekty „Zwolnieni z teorii” na szczeblu szkoły. - Co ważne, udział w tym przedsięwzięciu daje im możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu zarządzania Project Management Institute.

WIęcej o uczniowskiej pomocy i rodzinach, które otrzymają wsparcie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.