Uczniowie bydgoskiego "ekonomika" chcą wesprzeć rehabilitację chorej koleżanki i organizują koncert charytatywny

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie bydgoskiego "ekonomika" chcą wesprzeć rehabilitację chorej koleżanki i organizują koncert charytatywny

Małgorzata Pieczyńska

Wystarczyła chwila, by życie Angeliki, uczennicy bydgoskiego „ekonomika”, zawisło na włosku. Los chorej nastolatki poruszył całą społeczność szkolną. Uczniowie chcą jej pomóc w powrocie do zdrowia i organizują 30 maja koncert charytatywny.

Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i przyjazna wobec innych - tak o niej mówią nauczyciele i uczniowie. W maju br. Angelika miała przystąpić do matury. Miała..., bo plany pokrzyżował wypadek. Był 21 września 2017 roku. Uczennica klasy IV Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy, jak co dzień, wybierała się do szkoły. Niestety, wychodząc z domu potknęła się i spadła ze schodów. Doszło do zatrzymania akcji serca, a w konsekwencji zatoru płucnego. Angelika podjęła najtrudniejszą walkę - o własne życie.

Piękny gest

- Lekarze określali jej stan jako krytyczny, ale według nich, pokonała bieg milowy - mówi Joanna Wójt, dyrektorka bydgoskiego „ekonomika”. - Przeżyła, dzięki sile woli i chęci życia. Niestety, nadal znajduje się w śpiączce. Dopiero kilka dni temu została wypisana ze szpitala do domu. Wciąż wymaga intensywnej rehabilitacji. Wierzymy, że każdy dzień stymulacji pod okiem specjalistów i terapeutów zwiększa jej szanse na wybudzenie.

Tragedia niespełna 20-letniej dziewczyny poruszyła jej kolegów i koleżanki. - Razem z wychowawczynią odwiedzali regularnie Angelikę w szpitalu. Przygotowali też dla niej specjalny koncert życzeń z osobistymi słowami otuchy, który miał wspomóc reakcje chorej uczennicy na dźwięki - informuje dyrektor Joanna Wójt. - Przed świętami Bożego Narodzenia młodzież i pracownicy szkoły zrezygnowali z obdarowywania się nawzajem prezentami. Kwotę, którą zamierzali przeznaczyć na ten cel, postanowili przekazać na rehabilitacji dla Angeliki. Udało się zebrać ponad 6 tys. zł.

Prezent na Dzień Dziecka

Choć od tej tragedii minęło już ponad 8 miesięcy, uczniowie nie zapominają o swojej koleżance. Z okazji Dnia Dziecka organizują dla niej koncert charytatywny pod hasłem „Ekonomik dla Angeliki”. - To była inicjatywa Samorządu Uczniowskiego - podkreśla Joanna Wójt. - Impreza odbędzie się 30 maja w godz. 9-13 na terenie naszej szkoły. Dochód z loterii fantowej (każdy los wygrywa) chcemy przeznaczyć na rehabilitację Angeliki. Dzięki pomocy wielu osób, sponsorów i instytucji udało się przygotować atrakcyjne nagrody. Wśród nich są np. wejściówki do escape roomu, do kina, na masaże fizjoterapeutyczne, sesja zdjęciowa u fotograf Anny Wegner, bilety wstępu do Muzeum Mydła i Historii Brudu, plecaki, pamięć zewnętrzna i wiele, wiele innych. Wszystkim, którzy nas wsparli przy organizacji tego wydarzenia, z całego serca dziękujemy.

W czasie koncertu charytatywnego zaplanowano występy grup tanecznych, pokazy zumby, poppingu (styl zaliczany do hip hopu) i grupy Street Workout. Będą też przedstawienie kabaretowe, występy utalentowanych uczniów „ekonomika” oraz zaprzyjaźnionych zespołów muzycznych, w tym między innymi „Muzycznego Trio”, „Flying Carpet”, czy Agaty Nowak oraz Damiana Mańkowskiego, uczestników programu „Mam Talent”. Wiele będzie się też działo na boisku szkolnym, gdzie zorganizowane zostaną zawody sportowe. Nie zabraknie meczu koszykówki, rozgrywek tenisa stołowego i badmintona. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w grach planszowych i skokach przez skakankę.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.