Dariusz Brożek

Trwa bitwa na kwiaty

Międzyrzeczanka Sabina Wójcicka jest zachwycona kwiatami. Jest ich więcej niż w zeszłym roku, kiedy miasto wygrało konkurs. Fot. Dariusz Brożek Międzyrzeczanka Sabina Wójcicka jest zachwycona kwiatami. Jest ich więcej niż w zeszłym roku, kiedy miasto wygrało konkurs.
Dariusz Brożek

- Żeby Gorzów tak się prezentował... - mówi pani Joanna, który zazdrości Międzyrzeczowi zieleni. A z powodu tej zieleni w mieści trwa walka.

Mobilizacja ogłoszona. Mieszkańcy mają chrapkę na kolejny z rzędu tytuł najbardziej ukwieconego miasta w kraju, więc głosują w ogólnopolskim konkursie. - Przed rokiem głosowałam i teraz też głosuję. Mam nadzieję, że znowu wygramy. Miasto jest bardzo ładnie ukwiecone - mówi międzyrzeczanka Sabina Wójcicka.

O tytuł najpiękniej ukwieconych walczą 83 miasta, w tym Międzyrzecz i Skwierzyna. - Zachęcamy mieszkańców do głosowania - mówi Ewelina Izydorczyk - Lewy, która kieruje wydziałem promocji w międzyrzeckim urzędzie miejskim.

Tu donice, tam rabaty

Międzyrzecz przed rokiem wygrał plebiscyt, a nagroda - wieża z kwiatami - stoi na Podzamczu. Kolejne wieże z kwiatami stoją na rynku, a donice zdobią balustrady mostów.

Mieszkańcy są zachwyceni kolorowymi rabatami wzdłuż ul. Młyńskiej. Zachwycony jest każdy, kto choćby na krótko zawita do Międzyrzeczu. - Przepięknie! Bardzo bym sobie życzyła, żeby Gorzów tak się prezentował - mówi gorzowianka Joanna Kotek, która w Międzyrzeczu regularnie odwiedza teściów.

Surfinie i petunie

Głosowanie trwa do 21 sierpnia. Czy znowu wygra je Międzyrzecz? A może tym razem prestiżowy tytuł zdobędzie Skwierzyna, za ukwiecony rynek koło ratusza i deptak? Wszystko zależy od mieszkańców. - Konkurujemy ze znacznie większymi miejscowościami, ale wierzymy w naszych mieszkańców i zwycięstwo - mówi szefowa wydziału promocji.

O tym jak zagłosować, gmina informuje na swojej stronie. Czy wygra czy nie, trudno nie podziwiać międzyrzeckiej zieleni. - Praca jest ciężka, ale efekty są piękne - mówi Małgorzata Rutkowska, z ekipy pań, które codziennie pielą, nawożą i sadzą nowe kwiaty.
W tym sezonie na zieleń Międzyrzecz wydał prawie 52 tys. zł. Obok miejsc, w których zawsze są kwietniki - rynku i mostu na Obrze, w tym roku pojawiły się nowe:_mostek na Paklicy i parking przy areszcie, podzamcze czy plac pod bankiem PKO i stacja PKS. Wszędzie tam oczy cieszy surfinia, veranda, ipomea zielona, begonia, petunia czy dichondria.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.