.

TRENING MOWY, UWAGI I MÓZGU

TRENING MOWY, UWAGI I MÓZGU
.

Uczenie się i komunikowanie z innymi to procesy, które mogą się wydawać banalne. Jednak dla co dziesiątej osoby stanowi to poważny problem, z którym musi zmagać się na co dzień. Częstą przyczyną są tutaj trudności z prawidłowym przetwarzaniem informacji sensorycznych.

W takim wypadku mówimy o zaburzeniach słuchania (uwagi słuchowej). Metoda Tomatisa® Luxembourg to naturalny sposób stymulacji neurosensorycznej. Stosowane w niej programy słuchowe modyfikują muzykę i głos w czasie rzeczywistym, tak by zainteresować mózg i rozwijać zdolności motoryczne, emocjonalne oraz pamięć i uwagę. Metoda Tomatisa®, opracowana przez francuskiego lekarza i naukowca, Alfreda Tomatisa.

Obszary zastosowania Metoda Tomatisa®:

Jak to działa?

Metoda Tomatisa® - działa dzięki jedynemu w swoim rodzaju przenośnemu urządzeniu o nazwie TalksUp®. Zostało ono zaprojektowane specjalnie do przetwarzania muzyki i głosu z zastosowaniem specyficznych parametrów. Urządzenie dysponuje licznymi funkcjami, w tym bramkowaniem elektronicznym, tzw. „Electronic Gating®”. Bramkowanie to wyjątkowy i nieinwazyjny proces, który pozwala wywołać efekt kontrastu dźwiękowego, dzięki nagłemu przejściu od niskich do wysokich częstotliwości. Wielokrotne naprzemienne przechodzenie od niskich do wysokich częstotliwości i z powrotem wymaga od ucha dużego wysiłku w celu dostosowania się do zmian, co stymuluje mózg.

Metoda Tomatisa® jest popularną i skuteczną metodą stosowana w Polsce w dużych miastach oraz na świecie. Dzieje się to dzięki bardzo dobrym efektom terapeutycznym w obszarach:

Metoda Alfreda Tomatisa jest skierowana zarówno do dzieci jak i dla dorosłych.

Zaburzenia uwagi występują u:

Podstawą do zakwalifikowania na terapię metodą Tomatisa jest występowanie objawów zaburzeń uwagi słuchowej. Certyfikowany konsultant poziom 4 - metody Tomatisa, neurologopeda Sylwia Zientek przeprowadzi wywiad oraz wykona test uwagi słuchowej aby ułożyć odpowiedni, indywidualny program terapeutyczny.

Tel. 606 757 624
https://www.tomatiscentrum.com/
https://www.facebook.com/tomatisbydgoszcz

.

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.