TORBYD – nowe lodowisko pod znaną nazwą

Czytaj dalej

TORBYD – nowe lodowisko pod znaną nazwą

Budynek Torbydu z zewnątrz przypomina kryształ lodu. W jego wnętrzu powstał nowocześnie zaprojektowany system przestrzeni, które są jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Bydgoszczy.

Na tafli lodowiska zmieści się jednocześnie 240 osób jeżdżących na łyżwach. Mogą tu się odbywać również mecze hokejowe ponieważ obiekt posiada prestiżową akceptację Międzynarodowej Federacji Hokeja. Miłośnicy łyżew mają wszelkie udogodnienia do realizowania swojej pasji: szatnie, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew i restaurację. Budowa nowej miejskiej ślizgawki kosztowała ponad 24 miliony złotych, a dofinansowanie z ministerstwa turystyki wyniosło 3,5 mln.

Sama nazwa Torbyd została przeniesiona z innego, nieistniejącego już lodowiska, które do 2004 roku służyło bydgoszczanom. Obiekt powstał pod koniec lat 50. ze środków społecznych. Nie miał własnej maszynowni utrzymującej lód, więc wykorzystywano do tego tzw. rezerwy chłodu z sąsiadujących Bydgoskich Zakładów Mięsnych. „Stary” Torbyd był wybudowany na osiedlu Skrzetusko, nowy w parku Centralnym tuż przy hali sportowo-widowiskowej Łuczniczka i Artego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.