Tomasz Maleta: Zaklinanie rzeczywistości

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Zaklinanie rzeczywistości

Tomasz Maleta

Bez wątpienia było nim to, co przez ostatnie dni wypowiadał o braku, mimo wcześniejszych wizualizacji, napisu Białystok na nowym dworcu PKS szef autobusowej spółki. A zapewnienia, że informacja taka znajdzie się na słupkach obok peronów chyba przejdzie do annałów podlaskich absurdów.

A przecież jak świat światem, miasta miastami rozpoznawalny symbol miejsca jest czymś tak oczywistym jak zadaszenie budynku dworca. Na szczęście tym razem marszałek podlaski okazał się mądry przed całkowitą szkodą.

Mniej szczęścia mają za to drogowcy. Bo okazuje się, że ich wcześniejsze zapowiedzi o oddaniu kolejnych terminów na budowie S-8 na wschód od Wisły, było właśnie zaklinaniem rzeczywistości.

Pozostało jeszcze 26% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.