Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

To już tradycja - marszałek znowu nie dla Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Sławomir Bobbe

To już tradycja - marszałek znowu nie dla Bydgoszczy

Sławomir Bobbe

W Sejmiku kujawsko-pomorskim przez następne pięć lat rządzić będzie Koalicja Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym. Z Prawem i Sprawiedliwością nikt rozmawiać nie chce.

Wyjątkowo cicho zrobiło się wokół hasła „marszałek dla Bydgoszczy”? Dlaczego? Bo nikt w takie rozwiązanie nad Brdą już nie wierzy.

Najbliżej wyboru marszałka z Bydgoszczy było po wyborach samorządowych osiem lat temu. Jak wtedy głosowano nikt się już prawdopodobnie nie dowie, ale wiadomo że część samorządowców z regionu bydgoskiego wsparła kandydaturę toruńskiego marszałka. Cztery lata temu Bydgoszcz była naładowana negatywnymi emocjami, a walkę o przywództwo w regionie podjąć miał Zbigniew Pawłowicz. Powalczył tak, że nie znalazł się nawet w zarządzie województwa. Tam Bydgoszcz reprezentuje, uważany za polityka z kręgu marszałka, Zbigniew Ostrowski.

Marszałek chce i może

Marszałek Piotr Całbecki już skromnie zapowiedział, że jeśli dostanie taką propozycję jeszcze raz ciężar kierowania województwem weźmie na swoje barki, co niezwykle ucieszyć musiało wyborców z jego okręgu wyborczego. Bo istotnie - wyborców ma wręcz fanatycznych, ponad 68 tysięcy głosów robi wrażenie nawet na politykach w Warszawie. Co prawda - nie są to głosy bydgoszczan, ale takie dywagacje nikogo nie interesują.

Nie będzie w sejmiku koalicji z PiS. Nie wyobrażam sobie tego po tym, w jaki sposób ludzie tej partii wypowiadali się o PSL w ostatnim czasie.

Ambicja kontra realia

Dziś nawet najbardziej bojowi samorządowcy z Bydgoszczy nie zająkną się nawet o bydgoskiej kandydaturze na marszałka.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.