To będzie trudny rok. Do szkół średnich trafia podwójny rocznik

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

To będzie trudny rok. Do szkół średnich trafia podwójny rocznik

Małgorzata Pieczyńska

Już bez gimnazjów, podwójny rocznik w szkołach średnich, lekcje nawet do 19.00, czasem poza murami szkoły, by się pomieścić. Dziś (2 września) uczniowie wracają do szkolnych ławek. Co czeka ich w nowym roku szkolnym 2019/2020? Odpowiedź brzmi: - Sporo zmian.

W miniony piątek w bydgoskich szkołach trwały ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego 2019/2020. Od września ogółem będzie się w nich uczyć 43 tys. dzieci i młodzieży. Najwięcej w 8-letnich podstawówkach - 22 tys. 780. W związku z wygaszeniem już gimnazjów, do szkół średnich trafi podwójny rocznik (realizowane będą dwie podstawy programowe w klasach I). Ogółem do bydgoskich liceów uczęszczać będzie 6307 uczniów, a do techników i branżówek - 8637 osób.

Na lekcje do emdeku

Większa liczba uczniów ma swoje skutki. W Technikum Chemicznym już wiadomo, że lekcje będą kończyć się później - o godz. 18, a szkoła pracować będzie na dwie niepełne zmiany. - Mamy o 140 uczniów więcej - mówi Lucyna Brodziak, dyrektorka szkoły. - By się pomieścić, wychodzimy poza mury szkoły. Część uczniów będzie miała przed południem lekcje w MDK nr 1 przy ul. Baczyńskiego, gdzie użyczono nam dwie sale. Ponadto jedna klasa w technikum po podstawówce i po gimnazjum, która kształci w trzech zawodach raz w tygodniu będzie uczęszczała na zajęcia praktyczne do czterech firm poligraficznych. Zyskamy dzięki temu wolne sale.

By się pomieścić, wychodzimy poza mury szkoły. Część uczniów będzie miała przed południem lekcje w MDK nr 1 przy ul. Baczyńskiego, gdzie użyczono nam dwie sale

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.