Tłumy na basenach. Limitu już nie ma, ale wciąż trzeba być ostrożnym

Czytaj dalej
Fot. K.Łokaj
Bartosz Gubernat

Tłumy na basenach. Limitu już nie ma, ale wciąż trzeba być ostrożnym

Bartosz Gubernat

Na podkarpackich basenach nie obowiązują już limity gości. Zostały zniesione najnowszym rozporządzeniem rządu. Efekt? Wczoraj przez kąpielisko ROSiR w Rzeszowie przewinęło się ponad 3000 osób, czyli sześć razy więcej, niż mogło na nie wejść jeszcze tydzień temu.

Ubiegłoroczny sezon na odkrytym kąpielisku Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji był rekordowy. Wybudowane od nowa baseny przy ul. Pułaskiego odwiedziło przez wakacje ponad 100 tysięcy gości, a gdyby nie kapryśna pogoda, klientów byłoby jeszcze więcej.

Upał sprzyja odpoczynkowi nad wodą

Tegoroczny sezon rozpoczął się źle. W wyniku epidemii koronawirusa na basenach wprowadzono limit 500 osób, a ze względu na deszczową pogodę przez kilkanaście dni baseny były puste. Dopiero w ubiegłym tygodniu liczba gości wzrosła, ale rekordowe, ponad 3000 biletów sprzedano we wtorek.

- Od soboty obowiązuje nowe rozporządzenie rządu, które zniosło limit gości na basenach. Dlatego nie musimy już ograniczać liczby sprzedanych biletów. We wtorek przez basen przy ul. Pułaskiego przewinęło się ponad 3000 gości, z informacji, jakie zebraliśmy na bramce przy kasie wynika, że w jednym momencie na kąpielisku było nieco ponad 1600 osób

– mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Bilety na kąpielisko można kupić w kasie przy bramie, ale także przez internet. I właśnie do tej drugiej opcji zachęca dyrekcja ROSiR. Nie trzeba wówczas stać w kolejce przed kąpieliskiem, a bilet można sobie wydrukować, lub pobrać na smartfona w formie kodu, który jest następnie odczytywany przez skaner przy bramce wejściowej.

Zachowaj dystans, dezynfekuj dłonie!

- Na kąpielisku należy dezynfekować dłonie, w tym celu są ustawione automaty z płynem. Obowiązuje także dystans społeczny, który wynosi w tej chwili 1,5-metra między gośćmi, o czym przypominamy nadając komunikaty przez megafony – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos.

I dodaje, że odkryte kąpielisko w Rzeszowie jest czynne codziennie od godz. 9 do 20, a po godz. 17 bilety są tańsze. Kąpielisko będzie działać co najmniej do 6 września. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy, dla młodzieży szkolnej 8 zł, a dla dzieci do lat 7 – 3 zł. Po godz. 17 najmłodsza grupa wchodzi za darmo, a bilety kosztują: 9 zł normalny i 4 zł ulgowy. Bilety kupione przez internet można wykorzystać w dowolnym dniu, do końca sezonu.

Bez limitu także pod dachem

Limity zniesiono także na pływalniach krytych, gdzie do tej pory mogło przebywać maksymalnie 4 osoby na każdy jeden tor pływacki. W tej chwili może ich być więcej. W czasie wakacji działają pływalnie Delfin przy al. Rejtana i Karpik przy ul. Solarza. Muszelka przy ul. Starzyńskiego jest zamknięta ze względu na remont dna niecki.

Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.