Teatr Kameralny i Park Kultury - dwa nowe obiekty na bydgoskiej mapie kultury

Czytaj dalej
Fot. materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy
Justyna Tota

Teatr Kameralny i Park Kultury - dwa nowe obiekty na bydgoskiej mapie kultury

Justyna Tota

W sercu Bydgoszczy odradzają się dwa miejsca, czerpiące z naszego dziedzictwa kulturowego. Podczas sesji 27 marca bydgoscy radni zadecydują, czy Teatr Kameralny i Park Kultury będą miejskimi instytucjami.

Środowe (27 marca) głosowanie Rady Miasta Bydgoszczy w sprawie oficjalnego ustanowienia dwóch nowych miejskich instytucji kulturalnych wydaje się być formalnością.
- To był warunek wnioskowania zarówno do POIiŚ, jak i do RPO na inwestycje z obszaru kultury. Tak więc dla Parku Kultury oraz Teatru Kameralnego już we wnioskach o unijne fundusze zapisano utworzenie dwóch nowych samorządowych instytucji kultury, jako optymalnej formy prowadzenia nowej, znaczącej działalności kulturalnej miasta w tak cennych obiektach jak Młyny, czy odtwarzany Teatr Kameralny - wyjaśnia Anna Tarnowska z biura prasowego Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Podczas sesji 27 marca bydgoscy radni zadecydują, czy Teatr Kameralny i Park Kultury będą miejskimi instytucjami. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Justyna Tota

Z lokalnymi mediami współpracuję od kilkunastu lat. Od samego początku w redakcji „Expressu Bydgoskiego” miałam możliwość rozwijać się dwutorowo – jako reporter i jako edytor, co jest zgodne z moim wykształceniem. Pierwsze szlify przydały mi się w prowadzeniu bezpłatnego tygodnika informacyjnego „7 Dni Bydgoszcz”, wydawanego przez Express Media w latach 2008-2009. W ostatnich latach skupiam się głównie na wydarzeniach kulturalnych. Bez względu jednak na to, w jakiej dziedzinie przychodzi podejmować mi temat, to człowiek jest zawsze w centrum uwagi.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.