Susza w województwie łódzkim - będą szacowane straty

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Śmigielski
tyka

Susza w województwie łódzkim - będą szacowane straty

tyka

Rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach objętych suszą mogą już składać wnioski o oszacowanie szkód do urzędów gmin. To niezbędny, pierwszy krok do uzyskania pomocy klęskowej.

Susza w województwie łódzkim - szacowanie strat w rolnictwie

Według 5. raportu Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach susza rolnicza, szczególnie wśród najbardziej zagrożonych nią upraw zbóż jarych, występuje w 1219 gminach Polski. To 49,21 proc. gmin kraju, na terenie 14 województw, w tym w Łódzkiem, gdzie suszę stwierdzono na terenie wszystkich 177 gmin.

W związku z tym do urzędów gmin, gdzie w większości w gotowości są już komisje ds. szacowania strat w uprawach, rolnicy mogą już składać wnioski o ich oszacowanie. Niektóre gminy wyznaczają kilkudniowe terminy na składanie wniosków, ale te będzie można składać praktycznie do ostatnich zbiorów.

Wysokości tzw. pomocy klęskowej dla rolników na ten rok MR jeszcze nie ogłosiło, ale w 2018 roku pomoc ta wyniosła m.in. 1 tys. zł do 1 ha, w przypadku szkód wynoszących co najmniej 70 proc.

tyka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.

[ zamknij ]
pomoc
poprzednie nastepne
zamknij