Supraśl po wyborach samorządowych. Czy to koniec marzeń o gminie Grabówka?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Supraśl po wyborach samorządowych. Czy to koniec marzeń o gminie Grabówka?

Marta Gawina

Zwolennikom podziału gminy Supraśl nie udało się odsunąć od władzy Radosława Dobrowolskiego. Niedzielne wybory wygrał burmistrz, który jest największym orędownikiem jedności. Czy to koniec marzeń o gminie Grabówka? - Nie. Została nam jeszcze ulica i zagranica - mówią inicjatorzy podziału.

Grabówka, Zaścianki, Henrykowo, Sobolewo i Sowlany. To te miejscowości od kilkudziesięciu lat walczą o samodzielną gminę, niezależną od Supraśla. Zwrotów akcji w tej walce było już kilka: referendum, decyzja rządu PO i PSL o rozdziale, odwołująca to decyzja rządu PiS, wyrok Trybunału Konstytucyjnego, skarga do Strasburga... Na razie efekt jest taki, że gminy Grabówki nie ma, a niedzielne wybory na burmistrza Supraśla dały punkt zwolennikom jedności.

W dalszej części artykułu dowiesz się m.in. jakie dalsze działania zamierzają podjąć mieszkańcy Grabówki i dlaczego ich zdaniem wybory w Supraślu wygrał Radosław Dobrowolski.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.