Sukcesy artystów ze Żnińskiego Domu Kultury

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Marek
Iwona Góralczyk

Sukcesy artystów ze Żnińskiego Domu Kultury

Iwona Góralczyk

W Szubińskim Domu Kultury ogłoszono wyniki 54. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

Prace oceniała komisja w składzie: Wanda Szkulmowska, Kinga Turska- Skowronek, Wiesława Wolna, Bożena Olszewska, Maria Flinik-Huryn. W konkursie wzięło udział 69 autorów, którzy nadesłali 295 prac. W grupie twórców ludowych i amatorów 40 osób dorosłych przedstawiło 182 prace. W grupie kontynuatorów tradycji sztuki ludowej (dzieci i młodzież) 29 osób przygotowało 113 prac. Spośród artystów związanych z ŻDK nagrody i wyróżnienia otrzymali: haft - III nagroda Krystyna Ługiewicz, wyróżnienie Lucyna Kowalska, rzeźba - I nagroda Eugeniusz Izdebski.

W kat. rzeźba dzieci i młodzieży: nagroda - Artur Lewandowski, Jakub Ulandowski, Marian Kubiak.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.