Marta Mikołajska

Substancja żrąca wyciekła na DK 5 w Szubinie

Na miejscu wypadku działało 17 zastępów straży pożarnej, a także policja i przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Fot. Maciej Rejment Na miejscu wypadku działało 17 zastępów straży pożarnej, a także policja i przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
Marta Mikołajska

Osiem tysięcy litrów trującej substancji wyciekło z cysterny w wyniku wypadku, do którego doszło na DK 5 w Szubinie. To pierwsze takie zdarzenie w naszym regionie.

Do wypadku doszło w czwartek po godz. 23. Na DK 5 w Szubinie zderzyły się się dwa samochody ciężarowe. Jeden z nich to cysterna wypełniona 14 tys. litrów żrących chemikaliów. Do szpitala trafiło dwóch mężczyzn, jeden w stanie ciężkim, z uszkodzeniami wzroku.

- W wyniku wypadku doszło do rozszczelnienia cysterny wiozącej toksyczną substancję - izocyjanian toluenu. Substancja wyciekła z cysterny do gruntu, dlatego po decyzji inspektora ochrony środowiska teren będzie musiał być zrekultywowany – dowiadujemy się ze strony OSP.

Jak doszło do wypadku, który miał miejsce w nocy z czwartku na piątek w naszym regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.