Leszek Kalinowski

Studenci nie mieli okazji poznać mnie jako wrednej zołzy...

Dr hab. Agnieszka Anna Niekrewicz, dziekan Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba w Gorzowie Wlkp. Fot. Archiwum A. Niekrewicz Dr hab. Agnieszka Anna Niekrewicz, dziekan Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba w Gorzowie Wlkp.
Leszek Kalinowski

Agnieszka Anna Niekrewicz 20 lat temu napisała tekst o nauczycielce do młodzieżowej rubryki (Alfowe bajerowanie), którą prowadziłem. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej postanowiłem do niego powrócić i do autorki, która dziś jest doktorem habilitowanym i dziekanem Wydziału Humanistycznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Czy pamiętasz swój tekst sprzed lat?

Pamiętam, jakby to było wczoraj, chociaż minęło już ponad 20 lat. Napisałam go w liceum. Był to jeden z moich pierwszych artykułów, które ukazywały się w młodzieżowej rubryce „GL” - „Alfowe bajerowanie”. Jak większość uczniów byłam wtedy przekonana, że nauczyciele nas nie rozumieją, dręczą bez powodu i wymagają nie wiadomo czego.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.