STRAŻ GRANICZNA

Czytaj dalej
.

STRAŻ GRANICZNA

.

Podlaski Oddział Straży Granicznej ochrania ponad 350-kilometrowy odcinek granicy, z czego 104 km z Litwą oraz 247 km z Białorusią. To jeden z najważniejszych oddziałów naszego kraju. Ochrania zewnętrzną wschodnią granicę Unii Europejskiej. Zasięg terytorialny oddziału obejmuje województwo podlaskie.

Podlaska Straż Graniczna stosuje obecnie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i informatyczne. Dysponuje różnego rodzaju środkami transportu. To między innymi motocykle, quady, samochody terenowe i szosowe, schengenbusy, pojazdy obserwacyjne oraz samoloty i śmigłowce. Składa się z 16 placówek Straży Granicznej: 3 na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej (w Rutce - Tartak, Sejnach oraz Augustowie) oraz 13 na granicy zewnętrznej, w tym: 7 placówek bez przejść granicznych (w Lipsku, Nowym Dworze, Szudziałowie, Krynkach, Michałowie, Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku) oraz 6 placówek z przejściami granicznymi (w Płaskiej, Kuźnicy, Bobrownikach, Narewce, Białowieży i Czeremsze).

WIĘCEJ O STRAŻY GRANICZNEJ


W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku w ruchu międzynarodowym funkcjonują 4 drogowe przejścia graniczne (w tym w Białowieży wyłącznie w ruchu pieszym i rowerowym), 3 kolejowe i jedyne w Polsce rzeczne przejście graniczne. W strukturze Oddziału znajduje się również Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Białymstoku.

OFERTY PRACY


Podlaski Oddział Straży Granicznej tworzy 2 tys. funkcjonariuszy i ponad 300 pracowników cywilnych. Dołącz do nas.

Zapraszamy na Podlaskie Targi Pracy


w dniach 11-12 października
Białystok, Budynek NOT
Piątek 11.19, 10:00 - 18:00
Sobota 12.10, 10:00 - 16:00

 

ZOBACZ WSZYSTKIE FIRMY


.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.