- Stop ubojni w Paterku - krzyczeli mieszkańcy. Irytacja była wielka

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Sławomir Bobbe

- Stop ubojni w Paterku - krzyczeli mieszkańcy. Irytacja była wielka

Sławomir Bobbe

Burzliwy przebieg miało spotkanie mieszkańców Paterka z inwestorem, który chce budować w tej miejscowości ubojnię na tysiące świń. Irytacja mieszkańców była tak wielka, że w ogóle nie dopuścili do głosu właściciela zakładów mięsnych.

Na czwartkowym spotkaniu szkole w Paterku stawiły się dziesiątki mieszkańców miejscowości i okolic. Nie było to zwykłe zebranie wiejskie – na tym przekazać informacje o planowanej inwestycji miał przedstawiciel Zakładów Mięsnych Skiba.

200 osób na sali - wszyscy przeciw

- Przyszło ponad 200 osób, część to mieszkańcy Paterka, część to ludzie z sąsiednich gmin.

Na czwartkowym spotkaniu szkole w Paterku stawiły się dziesiątki mieszkańców miejscowości i okolic. Jak przebiegało spotkanie? Zobacz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Krzysztof Szociński

W zakładach mięsnych w Chojnicach pracuje 20 % Ukraińców. Nie jest prawdą podawana informacja "sam przedsiębiorca zdradził radnym, że zatrudnia głównie obcokrajowców". Ponadto nadal jest podtrzymywana informacja o zatrudnieniu do 1200 pracowników. Dlaczego na zebraniu nie wypowiadał się założyciel grupy Stop Ubojni Pan Gacka z gminy Kcynia oraz przewodnicząca Komitetu Stop Ubojni w Paterku Pani Jacuńska, polonistka, mieszkanka Bydgoszczy, wegetarianka i Prezes Stowarzyszenia Jamniki Niczyje. Dlaczego adres zwrotny Komitetu znajduje się w miejscowości Kcynia położonej 18 kilometrów od Paterka w gminie Nakło? "Zwolenników budowy ubojni na sali chyba nie było - relacjonuje nasza Czytelniczka."??? Na Kurierze Nakielskim są zdjęcia z momentu jak Pan Skiba wychodzi. Większość prawej strony stoi, klaszcze i wznosi okrzyki. Lewa strona spokojnie siedzi. Ktoś tu jest nierzetelny w informowaniu społeczeństwa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.