Sto paczek PCK rozda na święta ubogim

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Sto paczek PCK rozda na święta ubogim

Maja Stankiewicz

Wolontariusze z PCK w Nakle szykują już świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących. - Chcemy ich przygotować 100 - deklaruje Bogumiła Jabłońska .

Dla działaczy PCK gorączka świątecznych przygotowań już się rozpoczęła. Na drzwiach siedziby Zarządu Rejonowego PCK w Nakle, przy ul. Dąbrowskiego, wywieszono już informację o terminie wydawania paczek.

- Czekać będziemy na mieszkańców w przedświąteczny czwartek 24 bm. - informuje Bogumiła Jabłońska, szefowa PCK w Nakle.

Paczki wydadzą wolontariusze: Sylwia Kruczkowska i Łukasz Makuszewski.

Sporo produktów już zgromadzono. - Mamy 100 kg cukru, tyle samo mąki od Medarda Jakś oraz 360 jajek - wylicza szefowa PCK. Martwi się, że jajek mało. - Zwykle dostawaliśmy dwa razy tyle. Większym rodzinom mogliśmy dać nawet po 10 sztuk - opowiada. Za pieniądze przekazane przez firmę Zelan kupione zostaną w piątek m.in. margaryny. W jednym ze sklepów sieciowych w Nakle ma być promocja. - Pójdziemy z Sylwią wcześnie rano z dużym wózkiem - zapowiada Bogumiła Jabłońska. Rodzina Tyddów obiecała chleb i ciasto. Będzie co dzielić.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.