Stary Fordon - rewitalizacja już wkrótce

Czytaj dalej

Stary Fordon - rewitalizacja już wkrótce

Tereny w Starym Fordonie w najbliższym czasie przejdą dużą zmianę. Rewitalizacja tej części Bydgoszczy będzie odbywać się w etapach, pierwszy z nich to remont ulicy Bydgoskiej, następne – przebudowa innych arterii.

Stary Fordon wypięknieje. Po remoncie na ulicy Bydgoskiej bruk zostanie zastąpiony asfaltem. Progi zwalniające, wyniesione skrzyżowanie, ścieki przy krawężnikach i miejsca postojowe zostaną wykonane z kamiennej kostki. Zaplanowano również chodniki z płytek betonowych i ciągi pieszo-rowerowe z kostki kamiennej oraz kamienia polnego.

Stary Fordon - rewitalizacja już wkrótce

Projekt rewitalizacji kładzie duży nacisk na zachowanie historycznego charakteru dzielnicy. Wokół synagogi pojawi się kostka kamienna i brukowa, a przy samej ulicy Bydgoskiej zostaną ustawione m.in. stylizowane lampy.

Stary Fordon - rewitalizacja już wkrótce

Po remoncie ulicy Bydgoskiej przyjdzie czas na kolejne etapy inwestycji: przebudowę ulic Nad Wisłą, Filomatów, Frycza Modrzewskiego, Zakładowej, Rybaki i Kapeluszników oraz budowę nowego odcinka ulic Modrzewskiego i ulicy Promenada, która będzie dochodzić do Wału Nadwiślańskiego. Nad samym brzegiem Wisły powstanie umocnione nabrzeże do cumowania i wodowania mniejszych łodzi. Wstępny projekt rewitalizacji tego terenu zakłada m.in. budowę punktu czerpania wody, oświetlenia, boiska do siatkówki, a także nabrzeża z pochylnią i ruchomymi trapami. Rewitalizacji doczeka się również Rynek – projekt jego przebudowy ujęto w Gminnym Programie Rewitalizacji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.