Spółdzielcy - przyszedł już czas zapłacić więcej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Spółdzielcy - przyszedł już czas zapłacić więcej

Sławomir Bobbe

Wzrost najniższej pensji krajowej to główna przyczyna wyższych opłat dla spółdzielców. Część z nich dostała już wyższe rachunki.

Mieszkańcy wszystkich bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych dostaną lub dostali nowe rachunki. Większość z nich zapłaci więcej niż w zeszłym roku, ale będą i tacy, którzy dostaną do skrzynek niespodziankę - niższy niż dotychczas rachunek.

- Są pewne zmiany ale nieduże, wyważone - przyznaje Tadeusz Stańczak, prezes Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Koszty zarządzania wzrosną o 4 grosze za metr kwadratowy, z 55 na 59 groszy za metr. Wpływ na to ma głównie przyrost płac w spółdzielni i to często niezależny od nas.

Wyższa płaca i koszty

- Wzrasta po prostu najniższa płaca o 7 procent i musimy to uwzględnić. Jeśli chodzi o fundusze remontowe, to ich wysokość zależy od sytuacji każdego budynku. Działają u nas rady nieruchomości, które ustalają plan remontowy i dostosowują wysokość opłat do tych planów. Udało nam się jednak w ciągu ostatnich pięciu lat zrównoważyć salda nieruchomości, więc nie ma tu gwałtownych skoków opłat -mówi prezes.

Z dalszej części artykułu dowiesz się:

 • czy w bydgoskich spółdzielniach w ciągu roku planowane są podwyżki
 • w jaki sposób spółdzielnie tną koszty pracy

 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.