Renata Hryniewicz

Słubice. Na „Małej Moskwie” pojawi się długo wyczekiwana sygnalizacja świetlna

Sygnalizacja świetlna będzie za to już za chwilę „czuwała” nad bezpieczeństwem wyjazdu z ul. Folwarcznej i dużego bazaru Fot. pixabay.com Sygnalizacja świetlna będzie za to już za chwilę „czuwała” nad bezpieczeństwem wyjazdu z ul. Folwarcznej i dużego bazaru
Renata Hryniewicz

Skrzyżowanie na „Małej Moskwie” w Słubicach będzie miało sygnalizację świetlną. Temat braku świateł w tym miejscu już od dawna wywołuje wiele dyskusji wśród mieszkańców. Była nawet w tej sprawie prowadzona ankieta internetowa. Światła znajdą się też przy bazarze.

Na skrzyżowaniu Konstytucji 3 Maja, Mieszka I i Jagiełły będzie sygnalizacja świetlna, na którą mieszkańcy czekają już od dawna. Uważają, że to najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w mieście. - W maju tego roku byłem inicjatorem petycji w sprawie sygnalizacji - mówi Paweł Mochnacz, słubiczanin. - Dochodzi tu notorycznie do kolizji, a w 2015 r. zginęła rowerzystka. W pobliżu jest też szkoła i dzieci muszą czekać nawet 20 minut, żeby przejść przez pasy. Sami kierowcy jeżdżą tutaj „na pamięć”, nie stosując się do żadnych znaków - dodaje.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.