Słodko-gorzki wieczór polskich drużyn. Gdzie jest Polska w rankingu?

Czytaj dalej
Fot. Adam Jastrzebowski
Jakub Maj

Słodko-gorzki wieczór polskich drużyn. Gdzie jest Polska w rankingu?

Jakub Maj

Dwie z czterech polskich drużyn mogły się dzisiaj cieszyć z awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Lech Poznań i Raków Częstochowa grają dalej, natomiast Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk pożegnały się z pucharami. Dzisiejszego wieczoru nasze drużyny zebrały tylko 0,375 punktów w krajowym rankingu UEFA.

Jedyną drużyną, która wypełniała swój plan na 100% był Raków - dwie wygrane (5:0, 1:0) i bardzo pewny awans do kolejnej rundy. Dzięki dzisiejszej wygranej z Astaną, drużyna Marka Papszuna przyniosła nam 0,250 punktów do rankingu. Największym rozczarowaniem wieczoru może być Lech Poznań, który niespodziewanie zremisował z Dinamo Batumi i zgarnął tylko 0,125 punktów. W przypadku wygranej Kolejorza, do zdobycia było drugie tyle, dlatego ten remis pozostawia wielki niedosyt. Pogoń i Lechia za swoje mecze nie dostały żadnych punktów.

Optymizmu nie dodaje także fakt, że nasi bezpośredni rankingowi rywale - Rumunia - ma za sobą bardzo udany wieczór. Wszystkie cztery zespoły grające w eliminacjach do europejskich pucharów grają dalej - FCSB, Cluj, Universitatea Krajowa oraz Sepsi przeszły do kolejnej rundy. Dzięki wygranym tych drużyn, Rumunii znów podskoczyli w rankingu.

Jeśli chodzi o kraj, który nas goni w rankingu, z tym także nie mieliśmy szczęścia. Dzięki wygranej Neftci Baku oraz Karabachu, Azerowie dopisali sobie 0,750 punktów i zbliżyli się do Polski. Pozytywnie dla nas skończyły się zmagania pozostałych dwóch drużyn z Azerbejdżanu - Gabala oraz Zira odpadły z pucharów.

Ranking krajowy: (stan - 28.07.2022)
25. Węgry - 16,125
26. Słowacja - 16,000
27. Rumunia - 15,750
28. Polska - 15,125
29. Azerbejdżan - 13,875
30. Słowenia - 12,125
31. Kazachstan - 12,125

O dopisanie kolejnych punktów dla Polski zawalczą tylko mistrz oraz wicemistrz poprzedniego sezonu. W następnej rundzie eliminacji Lech zmierzy się z islandzkim Vikingurem, a Raków ze Spartakiem Trnava.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Więcej o LIDZE KONFERENCJI - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Jakub Maj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.