Skąd tu się wzięła ta droga? - pytają sąsiedzi budowanej ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Skąd tu się wzięła ta droga? - pytają sąsiedzi budowanej ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy

Sławomir Bobbe

W konsultacjach społecznych przy budowie ulicy Grunwaldzkiej nie było mowy o tej drodze technicznej. Ale droga jest i coraz bardziej irytuje mieszkańców.

Mieszkańcom Osowej Góry coraz mniej podoba się remont ulicy Grunwaldzkiej. Zgłaszają swoje uwagi wykonawcy, ale ten dalej robi swoje. Co konkretnie się nie podoba?

- Wystarczy spojrzeć na mapy, które przedstawiano nam w konsultacjach społecznych. Nie ma na nich w ogóle drogi technicznej, którą teraz buduje się nam pod domami. A ta droga to spory problem - mówią zirytowani mieszkańcy.

- W kwietniu 2014 roku, na etapie wyłożenia do publicznej wiadomości, koncepcja rozbudowy ul. Grunwaldzkiej nie przewidywała budowy drogi serwisowej na odcinku, którego dotyczą uwagi - przyznaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. - Zakres planowanych dróg serwisowych zwiększył się w związku z uwagami, które wpływały podczas konsultacji. Rezygnacja na wniosek uczestników konsultacji z zaplanowanej na wysokości posesji przy ul. Kukułczej 2a budowy kładki dla pieszych, umożliwiła zaprojektowanie kolejnego odcinka drogi serwisowej.

Mieszkańcy wystraszeni są podniesieniem ulicy Grunwaldzkiej ponad poziom dotychczasowej ulicy. Krawężniki w niektórych miejscach znajdują się na jednej trzeci wysokości ich płotów.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.