Jarosław Reszka

Rzetelni budowlańcy - warto o nich pamiętać i dawać pierwszeństwo podczas przetargów [FELIETON]

Co prędzej pojawi się na ulicy Homarowej: równiarka czy zima? Fot. Dariusz Bloch Co prędzej pojawi się na ulicy Homarowej: równiarka czy zima?
Jarosław Reszka

Kolega, który przejeżdża przez Strzyżawę dwa razy dziennie, w czwartek powiedział mi, że dziwi się, dlaczego od dwóch dni nic się tam nie zmienia. Choć do końca prac zostało naprawdę niewiele. Można odnieść wrażenie, jakby nikomu nie zależało na szybkim finiszu.
A ja się zastanawiam, o ile fachowiec może pomylić się w przewidywaniach, gdy nic nadzwyczajnego w przyrodzie się nie wydarzyło. O 10 procent - do przyjęcia, 20 procent -nooo, niech będzie. Ale o 100 procent - wstyd!

Z ruchliwej drogi krajowej, gdzie winę za opóźnienia można zwalać na tabun aut, od rana do wieczora krępujących ruchy drogowcom, zjedźmy na spokojną uliczkę na peryferiach miasta. Oj, nie taką znów spokojną! Grunt na gruntowej Homarowej od pewnego czasu spędza sen z powiek mieszkającym tam bydgoszczanom. Na czas pokrywania asfaltem sąsiedniej ulicy Delfinowej Homarowa stała się osiedlową objazdówką. Jak jej to posłużyło, widać na załączonym obrazku. Olimpijskiego spokoju nie traci natomiast inwestor - Zarząd Dróg Miejskich. Obiecuje nerwusom z Homarowej, że jak tylko skończą na Delfinowej, to przyjdzie walec i wyrówna. Jeśli jednak wierzyć meteorologom, to wcześniej przyjdzie zima, skuje dziury mrozem i wtedy walec na Homarowej będzie mógł tylko zatańczyć walca - angielskiego, jak angielska flegma.

w dalszej części felietonu o remoncie ulicy Grunwaldzkiej, nierównościach na Homarowej i modernizacji ul. Cieszkowskiego

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jarosław Reszka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.