Paweł Kaniak

Rząd nie chce zapłacić za przebudowę przystani Lotto Bydgostii

Tak ma wyglądać nowa przystań wioślarska przy ul. Żupy, gdzie trenuje RTW Lotto Bydgostia Fot. UM Bydgoszcz Tak ma wyglądać nowa przystań wioślarska przy ul. Żupy, gdzie trenuje RTW Lotto Bydgostia
Paweł Kaniak

Resort sportu nie chce dać pieniędzy na rozbudowę przystani wioślarskiej RTW - Lotto Bydgostia. Prezydent Rafał Bruski interweniuje u premiera Mateusza Morawieckiego.

Trwają pierwsze prace przy budowie nowej mariny RTW Bydgostia. W miejscu wyburzonych szałasów powstanie nowoczesna część obiektu służącego bydgoskim wioślarzom. Inwestycja połączona z modernizacją istniejącego budynku kosztuje 24 mln zł.

Rafał Bruski: która inwestycja jest ważniejsza dla rozwoju polskiego sportu?

Miasto ubiegało się o dotację na ten projekt z rządowego Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - Plan Roczny na rok 2018. Rozbudowa przystani nie została jednak zakwalifikowana do dofinansowania.

Prawie 2 miesiące temu prezydent Rafał Bruski zwrócił się do ministra sportu i turystyki Witolda Bańki z prośbą o uzasadnienie niekorzystnej dla Bydgoszczy decyzji.

W piśmie do ministra włodarz naszego miasta przekonywał, że RTW Bydgostia to najlepszy od ćwierćwiecza klub wioślarski w Polsce, prowadzący profesjonalne szkolenie we wszystkich grupach wiekowych i mogący pochwalić się licznymi sukcesami swoich zawodników między innymi na igrzyskach olimpijskich.

Rafał Bruski chciał poznać przesłanki, na podstawie których dotację przyznano na budowę toru wrotkarskiego w Dusznikach Zdroju, hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego,

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Paweł Kaniak

Od 2010 roku dziennikarz i edytor "Expressu Bydgoskiego". Obecnie pracuje w dziale miejskim.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.