Ruszyły tegoroczne "Europodwórka". Wolontariusze z zagranicy zostaną z nami do końca wakacji. Co przygotowali dla uczestników?

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/zdjęcie archiwalne
Marta Mikołajska

Ruszyły tegoroczne "Europodwórka". Wolontariusze z zagranicy zostaną z nami do końca wakacji. Co przygotowali dla uczestników?

Marta Mikołajska

Do końca sierpnia dziesięcioro wolontariuszy z Ukrainy, Węgier, Hiszpanii i Portugalii będzie gościło w Bydgoszczy w ramach projektu "Europodwórka", organizowanym od 10 lat przez Fundację "Wiatrak". Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział przygotowanych przez wolontariuszy grach i zabawach, a także dowiedzieć się czegoś więcej o dziedzictwie kulturowym krajów naszych gości.

Fundacja „Wiatrak” zaprasza do udziału w 10. edycji projektu „Europodwórka”. W tym roku do Bydgoszczy przyjechało dziesięcioro wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy będą prowadzić gry i zabawy na fordońskich podwórkach. Goście z Ukrainy, Węgier, Hiszpanii i Portugalii zostaną w Bydgoszczy do końca wakacji. Do końca sierpnia będą spotykać się z dziećmi i młodzieżą w różnych punktach Fordonu. Zapoznają ich z historią, geografią i dziedzictwem kulturowym swoich krajów. Zainteresowani będą mieli okazję także, między innymi, nauczyć się podstawowych zwrotów grzecznościowych w ich językach ojczystych oraz wziąć udział w przygotowanych przez nich grach i zabawach. Dodatkowo zagraniczni wolontariusze będą promować aktywny wypoczynek i wolontariat – zwłaszcza międzynarodowy.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu miało miejsce w poniedziałek przy Fundacji „Wiatrak”. Kolejne odbędzie się dziś (29.07.) przy ul. W. Sosnowskiego 5. Do wspólnej zabawy można się włączyć w godz. 16.30-19. Pełny harmonogram dostępny jest na stronie internetowej organizatora: wiatrak.org.pl.

Dla bezpieczeństwa uczestników projektu, wszyscy wolontariusze zostali przebadani na obecność koronawirusa.

Marta Mikołajska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.