Rusza Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej dla seniorów. Uroczysta inauguracja już we wtorek

Czytaj dalej
Fot. 123RF
luk

Rusza Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej dla seniorów. Uroczysta inauguracja już we wtorek

luk

Uroczysta inauguracja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbędzie się we wtorek, 18 lutego. To już piąta edycja akcji.

18 lutego 2020 roku o godz. 12.00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przy ul. Szpitalnej 37 zostanie zainaugurowana V edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej, organizowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Stowarzyszenie „Pro Salute” oraz Urząd Miejski w Białymstoku.

Podczas uroczystej ceremonii studenci-seniorzy otrzymają komplet materiałów informacyjnych wraz z kartą zaliczeń wykładów, a także złożą ślubowanie przed władzami dziekańskimi Wydziału.

Adresatami projektu są mieszkańcy miasta Białegostoku powyżej 60 roku życia, będący absolwentami VI edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora. W ramach projektu realizowane będą wykłady o tematyce psychiatrii wieku podeszłego, prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Seniorzy poznają m.in. najczęstsze zaburzenia psychiczne występujące w tym wieku, podstawowe dane epidemiologiczne z zakresu zaburzeń psychogeriatrycznych, a także istotne informacje poruszające tematykę uzależnień w tej grupie wiekowej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia będą realizowane do czerwca 2020 roku. Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej jest finansowany z budżetu Miasta Białystok.

luk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.