Wojciech Mąka

Robota leży, by ulice powstały na wybory samorządowe?

Jeszcze nie skończył się pierwszy etap zamieniania miejskich osiedlówek w porządne ulice, a juz szykuje się drugi etap. Prędko jednak się nie zacznie, Fot. Tomasz Czachorowski Jeszcze nie skończył się pierwszy etap zamieniania miejskich osiedlówek w porządne ulice, a juz szykuje się drugi etap. Prędko jednak się nie zacznie, bo drogowcy chcą zmiany zasad.
Wojciech Mąka

Planu budowy osiedlówek nie zrealizowano. Przesunięto je na ten rok. Plajta programu utwardzania gruntówek jest faktem. Z powodu błędów w ub. roku nie powstało aż osiem ulic. Drogowcy chcą zmiany zasad.

- Kiedy w ciąży jechałam do szpitala, bałam się, że mi dziecko wytrzęsie - opowiada reporterowi „Expressu” mieszkanka ul. Bagiennej na Glinkach. Ulica jeszcze długo będzie gruntowa.

W 2015 r. radni zdecydowali, że co roku miasto przeznaczy na budowę osiedlówek 17 mln zł. Miało za to powstać 16 całkowicie nowych i w pełni funkcjonalnych dróg. Zbudowano połowę. W dodatku żadna z nich nie była z listy 55 pozwoleń na budowę, których dokumentacja za 2,7 mln zł została przygotowana zanim Rafał Bruski został prezydentem miasta...

- Na „Program utwardzania ulic gruntowych zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy” prezydent Rafał Bruski wydał w I kwartale ub. roku tylko 59 502 zł czyli 0,2 proc. planu - zauważa Bogdan Dzakanowski, radny niezależny. W 2017 roku nie zbudowano ośmiu ulic. - Co się stało z ulicami: Piaski, Sanatoryjną, Botaniczną, Jeżynową, Kapliczną, Podleśną, Łubinową i Siewną? - dopytuje Jan Szopiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Zdaniem ratusza, w praktyce winni są… projektanci i konsultacje społeczne po wakacjach. Dlatego na cztery ulice odbiór wstępnych dokumentów nastąpił dopiero w grudniu 2017. - Liczne błędy i braki w dokumentach spowodowały, że prace projektowe związane z ul. Kapliczną, Podleśna Łubinową i Siewną nie mogły zostać odebrane - informuje Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta.

Pieniądze na budowę tych ośmiu gruntówek przeniesiono w budżecie na… drugą połowę br. - Oczywiście chodzi o zbliżające się wybory samorządowe - ocenia Dzakanowski.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • Jakie drogi zostaną wykonane w tym roku
 • Jaki był koszt już zbudowanych osiedlówek

 

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.