Robert Paluch został nowym wicewojewodą

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Robert Paluch został nowym wicewojewodą

Jarosław Miłkowski

- Czuję się zaszczycony, że będą mógł służyć milionowej społeczności województwa lubuskiego - mówił w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Robert Paluch.

W poniedziałek wojewoda Władysław Dajczak przedstawił go jako swojego zastępcę. - Pan Robert był wśród kandydatów na wojewodę, więc w naturalny sposób został zaproponowany na stanowisko wicewojewody - tłumaczył powołanie zastępcy Dajczak.

Czym Paluch będzie zajmował się w urzędzie? - Będą to sprawy społeczne. Do tego podlegać mi będą służby zespolone, m.in. ochrona środowiska, inspekcje: handlowa i weterynaryjna - mówi nowy wicewojewoda. Swoje stanowisko Paluch - człowiek z Nowej Soli - będzie piastował nie tylko w LUW-ie w Gorzowie, ale także w delegaturze urzędu w Zielonej Górze.

Czy w urzędzie i podległych wojewodzie instytucjach szykują się zmiany kadrowe? - Nie wzbudzajmy tematu, który nie jest zasadniczy. Zasadniczym jest, aby urząd działał sprawnie. I to się dzieje - odpowiedział na nasze pytanie Dajczak.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.