Rafał Bruski i Mikołaj Bogdanowicz kłócą się o budowę Trasy Uniwersyteckiej

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Paweł Kaniak

Rafał Bruski i Mikołaj Bogdanowicz kłócą się o budowę Trasy Uniwersyteckiej

Paweł Kaniak

Prezydent Rafał Bruski i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spierają się o słynny w mieście tartak przy ulicy Ujejskiego. Zarzucają sobie nieczyste zagrywki polityczne.

Sprawa tartaku, który zablokował budowę Trasy Uniwersyteckiej budzi kontrowersje od wielu miesięcy. W miniony piątek, w wywiadzie w Polskim Radiu PiK wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powiedział: „Prezydent mógł po wydanej przeze mnie decyzji na wycenę, która zdaniem właściciela tartaku była za niska, porozumieć się z nim i wyrównać ostateczną kwotę”.

Powyższe stwierdzenie nie spodobało się włodarzowi Bydgoszczy, który skierował list do autora tych słów. Pyta w nim Mikołaja Bogdanowicza, czy ten uważa, że wypłacenie dodatkowych pieniędzy byłym właścicielom terenu, na którym mieści się tartak, z pieniędzy mieszkańców Bydgoszczy jest sprawiedliwe i zgodne z prawem; na jakiej podstawie miałoby nastąpić porozumienie; czy wypłata nie byłaby przekroczeniem uprawnień i działaniem na szkodę interesu publicznego; kiedy wyda nieruchomości niezbędne do budowy trasy. Przy ostatnim punkcie prezydent poinformował wojewodę, że mija 9 miesiąc od złożenia przez miasto wniosku, a zgodnie z prawem było na to 30 dni.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kaniak

Moją przygodę z dziennikarstwem zacząłem na stażu w „Trybunie Śląskiej" w Katowicach, później pisałem dla miesięcznika „Gospodarka Śląska”. Od 2010 roku pracuję w Bydgoszczy – po krótkiej przygodzie z magazynem sportowym „Sport Plus” rozpocząłem pracę w redakcji „Expressu Bydgoskiego”. Początkowo w dziale dodatków lokalnych, później w redakcji online, a obecnie jestem dziennikarzem działu miejskiego w Bydgoszczy. Piszę o codziennym życiu miasta, podejmuję interwencje związane z problemami mieszkańców zajmuję się m.in. tematami społecznymi, politycznymi, edukacyjnymi, miejskimi inwestycjami, obserwując wydarzenia w kraju opisuję je lokalnie – po bydgosku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.