Radni odwiedzili misia Cisnę. I chcą postawić jej pomnik [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. ZOO w Poznaniu
Norbert Ziętal

Radni odwiedzili misia Cisnę. I chcą postawić jej pomnik [WIDEO]

Norbert Ziętal

Za wyjazd do Poznania dziesięcioro radnych z gminy Cisna i pani wójt zapłacili z własnej kieszeni. Niedźwiedzica Cisna oszalała z radości na widok krajanów. Ci chcą postawić jej figurę.

- Od wielu miesięcy planowaliśmy ten wyjazd, ale dopiero teraz udało się go zrealizować. Chcieliśmy się dowiedzieć, bezpośrednio zobaczyć, co się dzieje u „naszej” misi - mówi Mirosław Nadolny, przewodniczący Rady Gminy Cisna.

Razem z wójt tej gminy Renatą Szczepańską i dziewięciorgiem innych radnych pojechali do zoo w Poznaniu. W grupie znalazł się również leśnik, który ponad rok temu pomagał złapać w Bieszczadach malutkiego wtedy niedźwiadka. Koszty wyjazdu uczestnicy sfinansowali z własnych pieniędzy.

- Dyrekcja zoo bardzo życzliwie podeszła do naszej delegacji. Mogliśmy obejrzeć Cisnę z innego miejsca niż zwykle robi to publiczność

- mówi pan Mirosław.

Najsłynniejszy miś w Polsce

Pracownicy poznańskiego ogrodu są przyzwyczajeni do „bieszczadzkiego” temperamentu Cisnej. Jednak byli zaskoczeni reakcją niedźwiedzicy na odwiedzających ich gości. Cisna zaczęła szaleć z radości, wspinać się na drzewo.

- Nawet pani dyrektor zoo Ewa Zgrabczyńska żartowała, że Cisna chyba poczuła bieszczadzkie powietrze, z jej rodzinnych stron, które przywieźliśmy. A my byliśmy pod jej urokiem, tym bardziej że większość osób z naszej delegacji pierwszy raz na żywo widziała Cisnę - mówi pan Mirosław.

Gmina chce pomóc Cisnej i poznańskiemu zoo. Wkrótce, po uzyskaniu pozwoleń, zostaną ustawione skarbonki, z prośbą o datki na wyżywienie. Władze gminy planują również postawienie figurki Cisnej.

- To zdecydowanie najsłynniejszy miś w Polsce - mówi pan Mirosław.

WIDEO: Tak Cisna przywitała swoich gości z Bieszczad

Rok temu Cisna, wtedy zaledwie dwumiesięczna, ważąca 4 kg, błąkała się po bieszczadzkich lasach. Znaleźli ją GOPR-owcy i leśnicy. Przy maleństwie od dłuższego czasu nie było matki. Jeszcze ze dwa, trzy dni i mały niedźwiadek padłby.

Cisna została przewieziona do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, a stąd trafiła do zoo w Poznaniu.

Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.