Małgorzata Pieczyńska

Przykry zapach na ul. Bydgoskiej w Starym Fordonie zaniepokoił mieszkańców i spacerowiczów

Ulica Bydgoska  po remoncie prezentuje się efektownie, ale odór, jaki unosi się w powietrzu z kanału kanalizacji sanitarnej, odstrasza spacerowiczów Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz Ulica Bydgoska po remoncie prezentuje się efektownie, ale odór, jaki unosi się w powietrzu z kanału kanalizacji sanitarnej, odstrasza spacerowiczów.
Małgorzata Pieczyńska

- Tego nie da się wytrzymać. Fetor jest potworny - zaalarmowała nas Czytelniczka, która spacerowała ul. Bydgoską. MWiK zajął się już sprawą i wyjaśnia, że źródłem przykrego zapachu jest kanał kanalizacji sanitarnej znajdujący się w ulicy Bydgoskiej i przepływające w nim ścieki z Gminy Dąbrowa Chełmińska, które są doprowadzane ciśnieniowo pod rzeką Wisłą.

Nowa nawierzchnia, chodniki, na jezdni wyspowe progi zwalniające z kamiennej kostki, wyniesione skrzyżowanie z ul. Mączną i Rakową, stylowe oświetlenie, uporządkowany plac przylegający do synagogi wraz z ławeczkami, nowe nasadzenia krzewów - ulica Bydgoska przeszła metamorfozę. Niedawno zakończył się tu remont. Jej rewitalizacja kosztowała 6,1 mln zł. Choć mieszkańcy się cieszą ze zmian, to pojawił się tu dość dokuczliwy problem.

Dozują już tlen do ścieków

- W ubiegłym tygodniu przy okazji wizyty u znajomych w Starym Fordonie, wybrałam się na spacer, by zobaczyć, jak wygląda po remoncie ulica Bydgoska - mówi pani Władysława, mieszkanka bydgoskich Wyżyn. - Chodniki i jezdnia prezentują się tu bardzo ładnie, ale gdy zbliżałam się już do Rynku nagle poczułam okropny smród ze studzienki kanalizacyjnej. Uciekałam stamtąd, gdzie pieprz rośnie. Współczuje mieszkańcom. Przecież tam się nawet nie da na chwilę okna otworzyć. Podejrzewam, że coś z kanalizacją jest tam nie tak.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Małgorzata Pieczyńska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

silnamor

...szkoda że nie z Torunia. Ten sam problem jest magistralą sciekową z gminy Osielsko i Myślęcinka. Pobrzeże lasu, Osiedle Przylesie....

plus.expressbydgoski.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

55,00 110,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.