Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Grażyna Ostropolska

Prokuratura sprawdza, czy była wójt łamała prawo i uprawiała prywatę

Gdyby urzędnicy z Białych Błot nie blokowali budowy osiedla na gruntach Waldemara Kusza, stałoby tu już 69, a nie 7 domów Fot. Dariusz Bloch Gdyby urzędnicy z Białych Błot nie blokowali budowy osiedla na gruntach Waldemara Kusza, stałoby tu już 69, a nie 7 domów
Grażyna Ostropolska

Przed dziesięciu laty Waldemar Kusz kupił działki pod lasem. Chciał tam zbudować osiedle o wdzięcznej nazwie: „Cztery pory roku”, złożone z 69 domków jednorodzinnych, ale plany pokrzyżowała mu sąsiadka: Katarzyna K.-P., pełniąca wówczas funkcję wójta Białych Błot.

Przed dziesięciu laty Waldemar Kusz kupił działki pod lasem. Chciał tam zbudować osiedle o wdzięcznej nazwie: „Cztery pory roku”, złożone z 69 domków jednorodzinnych, ale plany pokrzyżowała mu sąsiadka: Katarzyna K.-P., pełniąca wówczas funkcję wójta Białych Błot.

Ja panu powiedziałam wprost i od razu, że zrobię wszystko, żeby na tych terenach to osiedle nie powstało - to fragment wypowiedzi pani wójt na 47 sesji Rady Gminy Białe Błota V kadencji, której Katarzyna K.-P. wyprzeć się nie może, bo są nagrania i stenogram z tych obrad. Wójt tłumaczyła radnym, że przedsiębiorca Waldemar Kusz kupił w jej sąsiedztwie podmokły teren, nienadający się pod zabudowę. „Nie można stawiać chałup tam, gdzie są tereny chronione przyrodniczo i gdzie nadleśnictwo walczy o to, by te tereny zachować jako nasze dziedzictwo przyrodnicze”, przekonywała.

- Gdy w 2009 r. przedstawiłem pani wójt plan budowy osiedla, usłyszałem: „Dlaczego akurat tutaj i dlaczego tak dużo?

Prywatnie jestem przeciwna temu przedsięwzięciu, ale jeśli prawnie wszystko będzie OK, nie będę stwarzać trudności” - Kusz cytuje słowa pani wójt. Uznał je za dobrą monetę i w kwietniu 2010 r. złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla pierwszych 18 domków. Zatrudniona przez gminę urbanistka nie widziała przeszkód do wydania pozytywnej decyzji i tak ją uzasadniła: „Potwierdzono, że teren objęty decyzją ma dostęp do drogi publicznej, nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów na cele nierolnicze i nieleśne, a istniejące i projektowane uzbrojenie jest wystarczające do planowanego zamierzenia budowlanego”.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Grażyna Ostropolska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.